Analistten İddialı Bitcoin (BTC) Tahmini!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde oldukça sert fiyat hareketleri yaşayabiliyor. Bitcoin Halving’e adım adım yaklaştığımız şu günlerde aslında BTC’nin böyle sert hareket etmesinin bir sebebi de manipülasyon olabilir.

Bitcoin Halving, Fiyatı 200.000 Dolar Yapabilir!

Daha önce 2017 yılındaki boğa koşusu öncesi de BTC bazında böylesine sert düşüşler görülmüş ama devamında 20.000 dolar rekoru kırılmıştı. Önde gelen analistlerden birisi ise Bitcoin Halving‘in kesinlikle yatırımcıların istediği yükselişi getireceğini düşünüyor.

Moon Carl olarak bilinen analist, BTC’nin enflasyon seviyesine bağlı olarak yaptığı tahmininde, 200.000 dolarlık fiyat müjdesi verdi. Analist BTC’nin şu an için %3,6’lık bir enflasyon oranına sahip olduğunu, bunun blok ödülü yarılanması sonrası %1,8’e gerileyeceğini ifade etti. Bu oran da birçok merkez bankasının hedeflediği %2’lik enflasyon oranının altında.

Kripto para analisti bu durumun aslında devasa bir gelişme olduğunu düşünüyor. Merkez bankalarının hedeflediği enflasyon oranının BTC tarafından elde edilmesi, analiste göre 2 yıl içerisinde fiyatı 200.000 dolara kadar yükseltebilir.

Bitcoin uzun vadede rekor fiyatları hedefliyor gibi gözükse de, yakın zamanda yaşanan 15 milyon dolarlık BTC hacklenmesi ve benzeri durumlar fiyatı kısa vadede aşağıya çekebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Avrupa Birliği Libra İle Ne Yapacağına Karar Veremiyor

Sonrakini Oku

Analist: Son Düşüşler Dip Noktasıydı, Artış Başlayabilir

Bir Cevap Yazın