Analistten Bitcoin İçin 1.000 Dolar Uyarısı!

Kara Perşembe olarak bilinen 12 Mart tarihinden beri Bitcoin (BTC) hafif bir ivme ile de olsa yükseliş yaşıyor. Lider kripto para biriminin 3.800 dolardan 7.200 dolara kadar çıkması ise yükseliş bekleyenlerin sayılarının artmasına yol açtı. Bitcoin’in 6.800 dolardaki güçlü direncin üstüne çıkması fiyat beklentilerinin de 10.000 dolara kadar yükselmesini sağladı.

Bu Sefer Bitcoin İçin Düşüş Tahmini Geldi

Ancak bir kripto para analisti bütün bu kripto para yükseliş furyasının ortasında oldukça sert bir fiyat tahmininde bulundu ve analizini açıkladı. Elliot Dalga analizleri ile tanınan ve daha önce birçok başarılı tahmine imza atmış olan Intuit Trading isimli analist, Bitcoin’in 1.000 dolara kadar gerileyebileceğini belirtti.

Analist, şu an için kötüleşen ekonominin iki olası sonucu olduğunu belirtti. Bunlardan birisi ise krizin daha derinleşmesi, insanların işlerini kaybetmesi, birçok varlığın değerinin gerilemesi ve insanların nakit paraya olan ihtiyaçlarının artması olarak gözüküyor. Bu durumda insanların kripto paralara olan ilgisinin de azalacağını belirten analist, BTC’nin böyle bir senaryoda Kasım ayına kadar 1.000 dolara kadar düşeceğini belirtti.

Ancak analistin ikinci durum senaryosunda virüsün atlatılması, krizin geçmesi ve insanların sınırsız basılan paralara güvenlerini kaybetmesi yer alıyor. Böyle bir durumda kripto paraların değerlerinin artacağını tahmin etmek de zor olmasa gerek.

Yine de BTC’nin böyle bir yükseliş anında 1.000 dolara kadar düşmesi oldukça uzak bir ihtimal gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin 7.000 Doları Aştı, Heyecan Geri Döndü!

Sonrakini Oku

Petrol Fiyatlarında Önemli Artış! Bitcoin Bunu Takip Edecek Mi?

Bir Cevap Yazın