Analistlerin İşaret Ettiği Potansiyel Barındıran Metaverse Tabanlı Kripto Paralar

Metaverse alanı, yakın gelecekte önemli bir yer edinmek için büyük potansiyeli bulunan konular arasında yer alıyor. Oluşturulan sanal dünyalardaki topluluklar şu anda oldukça coşkulu ve geleceğe inançla bakıyor.

Metaverse, henüz hala kavramsal bir aşamadadır. Ancak geldiği nokta ile büyük şirketlerin metaverse lansmanların yönelik baskının artmasına neden oluyor. Bu yazıda, yaklaşan metaverse akımının ardındaki operasyonlarını bu alana dayandırmış kripto paralara göz atacağız.

Önemli Projeler

Axie Infinity, kendisini bir metaverse kripto parası olarak hali hazırda kanıtladı. Popüler oyun platformu için açık topluluk, alım satım, farming, yatırım ve gerçek dünya kazançları bağlantılıdır. Son birkaç ayda devasa boyutlara ulaşan ilgi ve insanların metaverse tabanlı kripto paraların potansiyelini fark etmeye başlaması ile alanın büyümesi muhtemel gözüküyor.

Blocktopia (BLOK) ilginç bir metaverse algısına sahip bir kripto paradır. BLOK, Bitcoin’e saygı bağlamında 21 hikayesi ile bir gökdelen olarak inşa edilmiş sanal dünyaya sahip ağa bağlı bir platformdur.

Kullanıcılarına etkinliklere katıldıkça BLOK token elde ederek pasif gelir elde etmesi sağlanmıştır. Blocktopia çarpıcı grafikler ile Fallout 4 ve Syrim gibi büyük hitlerin yapımcısı video oyun stüdyosu olan Bethesda Studios tarafından tasarlanmıştır.

Gözlerin Üzerinde Olduğu Metaverse Tabanlı Kripto Paralar

Ayrıca mevcut bir metaverse dünyasına bağlı olmayan kriptoların entegrasyonu da gelebilir. Gelecekte metaverse çerçevelerini güçlendirmek için BitcoinEthereum ve Theta gibi kripto paraların kullanılacağına büyük ihtimalle kesin gözüyle bakılıyor.

Şu an için metaverse kavramının vücut bulmaya çalıştığı bir ortamda yatırım konusunun açıkça ele alınması oldukça zor. Ancak yukarıda bahsedilen projeler, Enjin Coin (ENJ) ve Decentraland (MANA) takip edilmesi gereken metaverse tabanlı kripto paraların başında geliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

En Popüler Metaverse Coin’leri ve 1 Aylık Performansları

Sonrakini Oku

Çin’den Kripto Para Madenciliği Uyarısı! Sert Cezalar Geliyor

Bir Cevap Yazın