Analistler XRP’nin Dibi Gördüğünü, Artışa Hazır Olduğunu Düşünüyor

Şubat ayında yaşanan yükselişlerin ardından piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP %50’nin üzerinde bir düşüş performansı sergiledi. Ancak bazı önemli kripto para analistlerine göre XRP büyük bir yükselişin eşiğinde olabilir…

XRP Ralli İçin Hazırlanıyor

Analist LomahCrypto geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, XRP’nin önümüzdeki iki ay içinde yaklaşık %30 oranında değer kazandığı ve 0.24 dolarlık fiyat noktasını potansiyel bir hedef olarak gözüne kestirdiği senaryo içinde yer aldığını ifade etti.

He ne kadar Lomah bu fiyat hareketi ile ilgili tahmini bir temele dayandırmamış olsa da XRP grafiğinin “swing failure” modeli gösterdiğini belirtti. Yani buna göre XRP önemli bir destek seviyesinde bulunuyor…

Öte yandan bu şekilde düşünen tek analist de Loman değil. Dijital varlık analisti Credible Crypto, kripto para birimi piyasasındaki son rallinin XRP’nin uzun vadeli grafiğinin oldukça olumlu bir sinyal vermesine yol açtığını ifade etti. Analiste göre, XRP bu hafta yükseliş eğiliminde dört kez red ile karşılaşmış olsa da uzun zaman sonra çok yıllık bir trend çizgisini geri kazandı. Bu göstergenin altını çizen Credible Crypto, XRP’nin artık dip seviyeyi gördüğüne inandığını dile getirdi.

Bütün Gözler Bitcoin’de

Lomah’ın paylaştığı grafik ve başkaları tarafından paylaşılan teknik XRP grafikleri bir yükseliş eğilimi oluşturuyor gibi görünse de piyasa liderinin yönelimi kripto endüstrisinin genel eğilimini belirlediği için altcoin’in fiyat eylemi büyük ölçüde Bitcoin‘inkine bağlı.

Analistlere ve on-chain verilere göre Bitcoin’in de artış sinyalleri verdiği ifade edilebilir. Örneğin, kripto analitiği sağlayıcısı Glassnode bu hafta, “Bitcoin ağındaki günlük yeni girişler” oranında son zamanlarda güçlü bir artış olduğu bilgisini paylaştı.

Öte yandan Glassnode, giderek daha fazla yatırımcının Bitcoin’lerini borsalardan çekerek kendi cüzdanlarında saklamaya başladığını ve bunun da yarılanma yaklaşırken bir yükseliş beklentisi içine girildiğini gösterdiğini ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İki Milyarder Bitcoin Yüzünden Karşı Karşıya Geldi

Sonrakini Oku

Afrika’nın Bitcoin ilgisi her geçen gün hız kazanıyor: Yeni bir rekor kırıldı

Bir Cevap Yazın