Analistler Ripple’dan Umutlu: “XRP Artık Yükselişe Hazır!”

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple’ın (XRP) son 3 yıldır kötü günler geçirdiğini ifade edebiliriz. Son 3 yıldır yatırımcısının yüzünü güldürmeyen XRP son rallinin gücü ile bir toparlanmaya geçti.

Ripple Fiyatı

Bitcoin’in (BTC) 18.000 doların üzerine kendine yer bulmaya çalıştığı bu günlerde altcoin’ler de de çeşitli artış hareketleri görülüyor. XRP hareketlerinin bir sonraki yönü ise muhtemelen tamamen BTC ve diğer büyük altcoin’lerin yukarı yönlü yörüngelerini koruyup koruyamayacağına bağlı olacak. Çünkü BTC fiyatında yaşanacak herhangi bir büyük düşüş tüm piyasayı darmadığın etme gücüne sahip.

Öte yandan artışın devam etmesi halinde XRP’nin önemli direnç seviyelerini destek seviyesine çevireceği ve bunun da beraberinde yüksek fiyatları getireceği düşünülüyor. Hatta bazı isimler bugün görülen seviyelerin yakın zamanda dip seviye olarak görüleceğini öne sürüyor.

XRP’de Yükseliş Başlıyor Mu?

Ripple geride bıraktığımız saatlerde önemli bir direnç olarak görülen 0,30 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak sonrasında geri çekilmeler oldu ve fiyat yine 0,29 dolar bandına geriledi. XRP’nin ilk kez 0,30 doların üzerine çıktığında karşılaştığı satış baskısı, uzun süredir güçlü bir işlem aralığının üst sınırını belirlediği için önemliydi.

Analistlere göre eğer XRP 0,30 doların üzerinde uzun süre kalmayı başarabilir ise güçlü bir ralli başlatabilir.

Ripple’da Artış Sinyalleri

Piyasanın popüler analistlerinden Credible Crypto, XRP’nin uzun vadeli bir dip oluşturmanın eşiğinde olabileceğini açıkladı. Aşağıda paylaştığı tablo ile analist, 0,28 doların uzun vadeli bir dip görevi görmek için hazır olduğunu dile getirdi.

Grafiğin her şeyi net bir şekilde gösterdiğini ifade eden Credible Crypto, yukarı yönlü bir günlük kapanış beklediğini ve ana reddetme bölgelerinin test edildiğini belirtti. Ayrıca analist bu noktadan sonra Ripple için yükselişin başlayacağını da belirtti.

Ancak bunlara ek olarak tüm analistler XRP fiyatının BTC’den bağımsız hareket etmek gibi bir imkanı olmadığını ve bu sebeple Ripple yatırımcılarının bir yandan da XRP fiyatını takip etmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Şayet Bitcoin rallisini devam ettirirse ve bazı analistlerin düşündüğü gibi ralli 2021 yılı ilk çeyreğinde de devam ederse o zaman XRP gibi altcoin’lerin de çok daha yüksek seviyeler ulaştığı görülebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü İsim Bitcoin (BTC) Karşılığında Arabasını Sattı!

Sonrakini Oku

Bir Milyarder Daha Yüklü Bitcoin (BTC) Alımı Yaptı

Bir Cevap Yazın