Analistler Bitcoin’de Yükseliş Bekliyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin uzun süredir yatay bir trend seyretse de, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 8.000 dolar bandının altına indi ve birçok kripto para yatırımcısını endişelendirdi. Bitcoin 14.000 dolara çıkmasından beri ciddi bir düşüşe geçti ve yaklaşık olarak yüzde 40 değer kaybı yaşadı.

Analistler ise bu düşüşe rağmen lider kripto para biriminden umudu kesmiş sayılmaz ve hala yükseliş beklentisi devam etmekte.

Twitter üzerinde popüler olan kripto para analisti Flood, insanların geçmiş günlerde long ve short pozisyonlardan çıkmaya zorlandığını ve yakında bir kırılmanın yaşanacağını ifade etti. Bitcoin ise bu yorumdan neredeyse yarım gün sonra analistin tahmin ettiği gibi 8.400 seviyesine değil, 8.000 seviyesine ilerledi.

Ünlü Analistler İyimser

John McAfee, Tom Lee ve Josh Rager gibi kripto para sektörünün tanınan isimleri yaşanan düşüşe rağmen 2020 yılının BTC’ye iyi geleceğini belirtmekte ve özellikle blok ödülü yarılanmasının beklenen tetikleyici etkiyi getireceğini iddia etmekte. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in 10 Yıllık Getirisi Ne Durumda?

Sonrakini Oku

XRP Yeniden 1 Doları Görecek Mi?

Bir Cevap Yazın