Analistler Bitcoin’de Korkulan Senaryoyu Açıkladı!

Bitcoin (BTC) 2019 yılında kesinlikle eşi benzeri pek görülmeyen bir ralli ile hem geleneksel finans piyasasının hem de kripto para sektörünün gündemine oturdu.  Bitcoin 3.000 dolar bandından başladığı yolculuğunu 13.900 dolara kadar çıkarttıktan sonra, ani dalgalanmalar ile 10.000 dolar altına kadar indi.

Uzun bir süre 10.000 dolar bandından işlem gören lider kripto para birimi, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise yeniden önemli destek noktasının altına, 9.900 dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin’de Serbest Düşüş Mü Başladı?

Özellikle Ethereum (ETH) için yaptığı başarılı ve tutarlı tahminleri ile tanınan ünlü analist DonAlt, Twitter’dan yayınladığı tahmininde Bitcoin’in iki olası yöne sahip olduğunu dile getirdi.

Grafikte kırmızı çizginin üstünde veya yeşil çizginin altında olası bir kapanış olması durumunda Bitcoin’in yönünü tayin eden analist, 12.000 doların üzerine çıkıldığında 14.000 doların, 9.000 doların altına inildiğinde ise 7.500 doların mümkün olduğunu vurguladı.

40.000 üzerinde takipçili bir kripto para analisti olan Crypto Michael ise 23 Eylül tarihinde piyasaya giriş yapacak Bakkt‘ın, bir zamanlar BTC’ye rekoru getiren CME / CBOE vadelileri ile karıştırılmaması gerektiğini ve etkinin daha küçük olacağını vurguladı.

Önde gelen kişilerin kısa vadeli tahmini BTC için olumsuz olsa da, Yoni Assia uzun vadede yeni rekorun kırılacağını düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türk Yatırımcıların %50’si 20.000 Doların Yakın Olduğunu Düşünüyor

Sonrakini Oku

Ünlü Yazar, BTC, ETH, BNB ve EOS Yıl Sonu Fiyat Tahminlerini Açıkladı!

Bir Cevap Yazın