Analistler Açıkladı: Bu 3 Altcoin’e Dikkat!

Kripto para piyasası bu sabah yaşanan sert bir düzeltme hareketi ile sarsıl da boğa piyasası son hız devam ediyor gibi gözüküyor. Bitcoin fiyatı 18.100 dolara, XRP fiyatı ise 67 dolara kadar düşerken, bazı altcoinlerin hala ciddi yükselişler elde etmediği görülüyor. Bu da yatırımcılar için alım fırsatları vermekte.

Zilliqa Sıradaki Yükselişe Ev Sahipliği Yapabilir

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden birisi olan Crypto Michael, Zilliqa grafiğine ve fiyatına dikkat çekerek yükseliş beklediğini belirtti. Analistin çizdiği grafiğe bakıldığında fiyatın 0,025 dolar seviyesinden önce 0,054 dolar seviyesine, buradan da parabolik bir yükseliş ile 0,90 dolar seviyesine kadar çıkabileceği görülüyor.

Tabii ki bunun olması için ZIL/USD işlem çiftinin ilk etapta bile %100 artması gerekiyor. Ancak grafik üzerindeki güçsüz direnç noktaları, bu yükselişin bir hayli olası olduğuna işaret ediyor. Öne çıkan bir diğer kripto para birimi ise boğanın başlamasından beri %10 civarında yükselen ve yükselişe açık olduğunu gösteren ATOM gibi gözüküyor.

ATOM İçin Kritik Direnç Kırıldı

Analistler ATOM fiyatı için 5,44 doların altıan iniş olmadığı sürece önce 6,25 dolar, bunun devamında ise 7,44 ve 7,50 dolar seviyelerini beklemekte. ATOM fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 6,25 dolardan işlem görüyor ve önündeki önemli bütün dirençleri kırmayı başardı. Buradan parabolik bir yükseliş ile 7,44 dolar seviyesine kadar çıkması ise yeni bir FOMO başlatabilir ve fiyat 8 dolara kadar yükselebilir.

Bir diğer yükseliş potansiyeline sahip olan kripto paranın ise toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para Ethereum olduğu görülüyor. Daha önce 600 dolar hedefini günler öncesinden başarılı bir şekilde tahmin eden analist Benjamin Bluntz, şimdi de hedefi yükseltti. Analist, ETH fiyatının 800 dolara doğru hiçbir direnç olmadan yükseleceğini vurgulayarak yatırımcılara hazırlıklı olmaları çağrısında bulundu.

Ethereum Hedefi 800 Dolar

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 616 dolardan işlem görüyor ve sabah 626 dolara kadar çıktıktan sonra sert bir düzeltme yaşadı. Yine de ETH fiyatının toparlanan Bitcoin’e eşlik ederek ciddi bir yükseliş elde etmesi bekleniyor. Uzmanların görüşleri de Ethereum’un kısa vade içerisinde 600 dolar bandının üzerine çıkacağına işaret etmekte.

Bitcoin eğer 19.000 dolar üzerine çıkar ve tutunursa, altcoinlerin rallisi yeniden güç kazanabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum 2.0’de Dönüm Noktası: “Her Şey Şimdi Başlıyor”

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Bu Seviyeden Satılır Mı? Milyarder İsim Yanıtladı!

Bir Cevap Yazın