Analist Uyardı: Ethereum (ETH) Buna Hazır Değil

DeFi projeleri Ethereum ağındaki varlıklarını arttırmaya devam ederken, uzmanlar ve eleştirmenler bunun Ethereum ağının sonunu getirebileceğini vurgulamaya devam ediyor. Eski bir fon yöneticisi olan ünlü matematikçi Martin Froehler, konu hakkında yaptığı açıklamada Ethereum’u bekleyen tehlikeyi açıkladı.

Froehler, Ethereum’un saniyede sadece 15 işlem yapabildiğini ve 15 saniyelik bir blok süresine sahip olduğunu vurguladı. Bunun son zamanlarda DeFi uygulamaları yüzünden sorunlara neden olduğunu belirten ünlü isim, tasarım gereği herkesin Ether ile işlem yapmak zorunda kaldığını ve ağın DeFi yüzünden tıkandığını ifade etti.

Ethereum Bu Baskıya Dayanamaz

Ethereum’un ana akım kabule ulaşmasının mevcut haliyle imkansız olduğunu ve mevcut kullanıcıların bile yakında ETH ağından uzaklaşabileceğini vurgulayan tecrübeli isim, ETH 2.0 gelse bile bunun düzelmeyebileceğini düşünüyor. Birçok tanınan isim ETH 2.0 ile ölçeklenebilirlik sıkıntısının çözüleceğini düşünse de bu konuda da çeşitli şüpheler var.

Merkeziyetsiz kripto para borsası 1inch.com’un CEO’su Sergej Kunz konu hakkında yaptığı açıklamada ETH 2.0 gelse bile yüksek işlem ücretlerinin çözülmeyeceğini ve bunun yeni kullanıcıları korkutacağını vurgulamıştı. Ethereum, yakın zamanda önemli bir değişim yaşamaz ve işlem ücreti veya blok süresi konusunda büyük bir yenilikle yatırımcıların karşısına çıkmazsa gerçek anlamda gözden düşebilir.

Froehler de buna vurgu yaparak Ethereum yatırımcılarının şu an alternatif DeFi ağlarına yöneldiğini ve bunun ilerleyen günlerde daha da artacağını vurguladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) İle İlgili Merak Edilen Soruyu Yanıtladı

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Yine Hareketlendi: Yükseliş Kalıcı Mı?

Bir Cevap Yazın