Analist: Metaverse Altcoin Tarihi Rekor Seviyelere Ulaşabilir!

Bitcoin (BTC) ve önde gelen birçok altcoin, ivme kaybetmeye devam ediyor. Ancak, analistler özellikle metaverse tabanlı kripto paraların yeniden boğa koşusuna başlayacağı konusunda iyimser.

Analist, Citibank Metaverse Raporuna Dikkat Çekti

Sandbox (SAND) geçen sonbaharda  8 doları aştı. O dönem, kripto para piyasasının toplam değeri Kasım ayında 3 trilyon doları aşmıştı. Statista’ya göre, o zamandan beri bu rakam yaklaşık 1,3 trilyon dolara düştü. Sandbox, sonbahardaki boğa koşusundan  faydalandı ve yeni bir rekora imza attı. An itibariyle 2 doların altında işlem gören metaverse altcoin, hem Terra krizinin getirdiği yatırımcı güvensizliği hem de sert düzeltmeden etkilendi. ABD’nin önde gelen yatırım şirketlerinden The Motley Fool’da stratejist olarak görev yapan Adria Cimino, SAND’in tekrar eski parlak günlerine dönebileceğini iddia ediyor.
 
Analiste göre Sandbox, giderek daha popüler hale gelen bir  metaverse projesi. ABD’nin bakkacılık devi Citibank, metaverse ekosistemi ve kullanım durumları hakkında 184 sayfalık detaylı bir rapor yayınladı. Citibank metaverse sektörünün 2030 yılına kadar 8 trilyon dolar ile 13 trilyon dolar arasında büyüyebileceğini tahmin ediyor. Metaverse kullanıcılarının sayısı ise beş milyarı geçebilir. Sandbox, Ethereum ekosistemi üzerine inşa edilmiş bir proje ve metaverse sektöründe zirveye oynuyor. Bir yıldan fazla bir süredir halka sanal arazi satıyor ve oldukça büyük alıcılar çekti.

Snoop Dogg Faktörü ve Yeni Projeler !

Rapçi Snoop Dogg sadece Sandbox‘ta arazi satın almakla kalmadı, aynı zamanda oyuncuları erişim kartları ve projeye geçişleriyle “Snoopverse”e katılmaya davet etti. Sandbox, güvenli bir ekosistem ve büyük şirketlerinde yatırım yaptığı bir proje. Bu, oyundaki araziye veya diğer varlıklara yatırım yaptığınızda, onlara gerçekten sahip olduğunuz ve sonunda yeniden satabileceğiniz anlamına geliyor. Bu nedenle, projeye yatırım yapmak için gerçek bir teşvik var.
 
The Sandbox, sınırlı sayıda oyuncunun platformun sunduğu bütün yeni mkanları deneyimlemesine izin veren iki Alfa etkinliği düzenledi. Alpha Sezon 2, 325.000’den fazla ziyaretçi çekti. Sandbox şimdi Alpha Sezon 3 için katılımcıları kaydediyor. Sandbox yol haritasına göre, kısa vadede bir çok gelişme var. Örneğin ilk sanal konserler ve mobil sürüm bu yıl içinde piyasaya çıkacak. Tüm bunlar, sonundae Sandbox’ın fiyatına ivme kazandıracak. Analiste göre çok sayıda katalizör, SAND fiyatının yeni zirvelere ulaşmasını sağlayabilir.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dogecoin Kurucusundan Terra 2.0 Eleştirisi: LUNA 2.0 Yatırımcılarını “Kripto Kumarbazları” Olarak Nitelendirdi!

Sonrakini Oku

Kıdemli Analist: Bitcoin’deki Fiyat Artışı İçin Gerekenler!

Bir Cevap Yazın