Analist Mati Greenspan’dan Cesur Bitcoin Hamlesi!

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden birisi olan analist Mati Greenspan, Bitcoin‘in (BTC) yaşadığı beklenmeyen yükseliş sonrasında oldukça cesur bir adım attı ve bunu takipçileri ile paylaştı.

Bitcoin’in Yükselişi, FOMO Yarattı

Quantum Economics kurucusu Greenspan, artık eToro hesabındaki bütün fonlarını Bitcoin’e aktardığını ve %100 Bitcoin yatırımında olduğunu açıkladı. Aslında yaşanan ralli birçok kişiye göre FOMO olarak değerlendirildi ve bunun yakında yerini düzeltmeye yani düşüşe bırakacağı konusunda uyarılar yapıldı.

Haftalar öncesinde yaptığı açıklamalarla yükselişin kapıda olduğunu belirten ve yatırımcılara alım yapma tavsiyesinde bulunan Greenspan’ın şimdi FOMO sonrasında %100 BTC alması ise kafaları karıştırdı. Genellikle FOMO sonrasında fiyatların çok sert bir şekilde düştüğü biliniyor ve BTC 9.500 dolara değdikten sonra 8.400 dolara kadar gerilemişti.

Mati Greenspan ise 9.400 dolar seviyelerinde yaptığı açıklaması ise %100 BTC’ye geçtiğini belirterek aslında çok riskli bir adım attığını göstermiş oldu. Yine de Greenspan’ın birçok analistin aksine gerçekten de sözünün arkasında olduğu ve yıl sonunda 20.000 dolar üstü Bitcoin tahminine göre yatırım yaptığı görülüyor.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 9.000 dolar üzerine çıktı ve belki de Mati Greenspan yatırımı ile kazançlı çıkabilir. Özellikle Fundstrat’ın Bitcoin fiyat tahmini, yatırımcıların iştahını açabilir

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Japonya’nın kripto para yasalarındaki değişiklikler bugün yürürlüğe girdi!

Sonrakini Oku

Kurulduğu günden beri hacklenmeyen Huobi güvenlik yatırımlarını sürdürüyor

Bir Cevap Yazın