Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında lider kripto para birimi Bitcoin‘deki (BTC) güncel teknik görünümü değerlendirdi ve kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, Bitcoin’in yakın zamanda 32.800 dolar seviyelerine varan bir yükseliş hareketi başlatabileceğine yönelik düşüncelerini paylaştı.

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti

Kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile lider kripto para birimi Bitcoin’deki (BTC) güncel teknik görünümü değerlendirdi ve kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, BTC adına kısa vadede 28.800 dolar, 29.300 dolar ve 31.000 dolar seviyelerinin kritik olduğunu dile getirdi. Lider kripto para birimi adına kısa vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret eden analist, Bitcoin’in ilerleyen haftada 32.800 dolar seviyelerine varan bir yükseliş hareketi başlatabileceğine yönelik düşüncelerini ifade etti.

Ayrıca analist, Ethereum’daki (ETH) güncel teknik görünümü de değerlendirdi. ETH/BTC paritesinde ETH’nin 0,6 seviyelerine gerilemesinin kritik olduğunu dile getiren analist, ETH’nin de yakın zamanda piyasanın yönünü yeniden yukarı çevirmesi durumunda yükseliş yönlü bir ivme başlatabileceğini belirtti.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 28.800 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 28.800 dolar seviyelerine gerilemesinin ardından düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 1.760 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,25 trilyon dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 150 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: Binance Müjdeyi Verdi!

Sonrakini Oku

SEC Son Bitcoin ETF Kararını Açıkladı!

Bir Cevap Yazın