Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Piyasanın güncel durumunu değerlendiren kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin‘de (BTC) kritik fiyat seviyelerini paylaştı. Analist, lider kripto para biriminin yönünü yeniden yukarı çevirebilmesi adına 39.400-39.500 dolar fiyat seviyelerinin oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Kripto Para Analisti Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasının güncel durumunu değerlendiren analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’de kritik fiyat seviyelerine dikkat çekti. Analist, Bitcoin’in kritik direnç seviyelerinin altında işlem gördüğünü, dolayısıyla güncel durumda kısa vade adına yüksek oranlı değer artışları beklemediğini ifade etti.

Ancak analist, Bitcoin adına kısa vadede 39.400-39.500 dolar fiyat bandının oldukça önemli olduğunu ve bu fiyat bandının aşılması ile birlikte BTC‘nin 46.000 doları test edebilecek yeni bir fiyat hareketi kaydedilebileceğini savundu.

Analist, Satış Baskısının Devam Edebileceğini Dile Getirdi

Bitcoin’in 39.500 dolar fiyat seviyelerini aşamaması durumunda yeniden bir satış baskısı ile karşılaşılabileceğini iddia eden analist, olası bir geri çekilmede 36.000-37.300 dolar fiyat bandının bir destek seviyesi olarak çalışabileceğini öne sürdü. Ayrıca analist, BTC’nin kritik direnç seviyelerinin altında işlem görmesi dolayısıyla da kısa vadede büyük bir yükseliş dalgası beklemediğinin de altını çizdi.

Gün içerisinde 36.400 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 38.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık %3’lük bir değer kaybı kaydeden Ethereum (ETH) ise 2.630 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki düşüş ivmesi ile birlikte kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli bir düşüş kaydedildi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binali Yıldırım’dan Metaverse Açıklaması: “Türkiye İçin Büyük Fırsat”

Sonrakini Oku

Kadınların Oluşturduğu Bu NFT Projesi Dikkat Çekiyor!

Bir Cevap Yazın