Analist: Haziran Bitcoin İçin İyi Bir Ay

Ünlü kripto para analistlerinden Naeem Aslam‘a göre, Haziran ayında Bitcoin’in yükselişe geçmek için büyük potansiyeli var. Think Markets U.K.’in baş analisti paylaştığı bir tweet ile tarihi rakamlara bakıldığında Haziran ayının (Mayıs ayı kadar olmasa da) Bitcoin için iyi bir ay olacağını dile getirdi.

Tarihsel Göstergeler

Elde ettiği verilere dayanarak Aslam, beş yıllık tarihsel göstergelerde Haziran ayında Bitcoin için yaşanabilecek en büyük artış oranın %25,98 olduğunu belirtti. Dolayısıyla bu artış oranı 10.712 dolar seviyelerini işaret ediyor. Eğer Aslam’ın öngörüleri gerçekleşirse Bitcoin Haziran ayı içinde 10.000 dolar barajını kırabilir.

Bunun yanında Aslam, yükseliş hızının yavaşladığını da dile getiriyor ve bir varlığın aşırı alım ya da satım evresinde olup olmadığını gösteren Relative Strength Index’in (RSI) 70 seviyesinin altına düştüğünü ifade ediyor. Aslam, Bitcoin’in son iki buçuk ayda olduğu gibi yüksek seviyelerde kırılmalar yaşayabileceğini ve boğaların gerçekten piyasada olduğunun kanıtlanması için RSI’ın aşırı alım evresine girmesi gerektiğini belirtti. Aslam’a göre, Bitcoin düşmeye devam etse bile uzun vadede boğalar tarafından yapılacak alım baskısıyla karşılaşacak.

Geçtiğimiz günlerde ünlü analist Filb Filb de Bitcoin’in yakın zamanda 10.000 dolara ulaşma potansiyeli bulunduğunu dile getirmişti. Filb Filb, kripto para piyasası yükselmeye devam ettikçe kısa vadede alım baskısının artacağını, bunun da fiyatları arttıracağını ifade etmişti. Bunun yanında analist, “Fear of Missing Out” (FOMO) yani kaçırma korkusunun Bitcoin’i 12.000 dolara kadar taşıyacağını da ekledi. Dolayısıyla Filb Filb’e göre Bitcoin rahatlıkla 10.000 dolar seviyesini geçebilir.

Facebook Büyük Bir Katalizör

Aslam’a göre, Facebook‘un kripto parası “GlobalCoin” lansmanının yapılması Bitcoin fiyatını arttıracak en önemli etkenlerden biri.

Sosyal medya devinin kripto parası ile ilgili whitepaper’ı önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor. Ayrıca kripto paranın da 2020’de piyasaya sürüleceği ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. Böyle bir adım topluluktaki farkındalığı arttıracağı için benimsenmeyi de arttıracaktı. Dolayısıyla fiyatlar de bundan olumlu yönde etkilenebilir…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Araştırma: Bitcoin Altını Tahtından Edebilir

Sonrakini Oku

Binance Coin’e Kredi Kartı Desteği Geldi!

Bir Cevap Yazın