Analist, Ethereum’un Yükseleceği Zirve Noktayı Açıkladı

Ethereum fiyatı geçtiğimiz iki haftalık süre içerisinde %75’ten fazla artış yakalayarak 222 dolardan 400 dolara kadar çıktı. Birçok yatırımcı Ethereum’un yükseliş anının geldiğini ve bunun bütün piyasayı hakimiyeti altına alacağını düşünmeye başlasa da bugün beklenmeyen bir düşüş görüldü.

ETH yaşanan sert düşüşe ve 340 dolar seviyesine gerilemesine rağmen kısa sürede 380 dolara yeniden çıktı ve yakında 400 dolar seviyesinin kırıldığını görebiliriz. Peki böylesine güçlü bir rallinin arkasında yatan sebepler ne ve bunlar Ethereum’un gideceği zirve noktası hakkında bilgi veriyor mu?

Ethereum İçin Yıllık Hedef: 780 Dolar

Önde gelen kripto para analistlerinden birisi olan Satoshi Flipper, şu an Ethereum fiyatını harekete geçiren üç etmenin DeFi sektörünün gelişmesi, Ethereum 2.0 beklentisi ve altcoin piyasasındaki yükseliş havası olduğunu belirtti. Flipper ETH 2.0 gerçekleşene kadar bu yükselişin devam edeceğini, bu gelişme açıklanınca ise fiyatın rekor kıracağını belirtti.

Kripto para analisti özellikle ETH 2.0 açıklandıktan sonra fiyatın 780 dolara kadar çıkabileceğini belirterek bu seviyenin ETH’nin şu an için görebileceği zirve noktası olduğunu belirtti.

Ethereum fiyatı bu seviyeye çıkarak 2018 yılından beri ulaşamadığı bir noktaya ulaşabilir. Yine de tüm zamanların fiyat rekoru olan 1.400 doların hala çok altında olunacağı da bilinen bir gerçek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP’nin Günlük Hacmi Yüzde 400 Arttı! Bu Fiyatı Nasıl Etkiler?

Sonrakini Oku

Bitcoin’in Gidişatı Hakkında Üç Önemli İpucu!

Bir Cevap Yazın