Analist: Ethereum Yüzde 20 Düşüş Yaşayabilir!

Cumartesi günü kripto para piyasası için diğer günlere kıyasla nispeten nötr bir gün oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer büyük piyasa hacmine sahip kripto paraların bir çoğu sıfır kazanç ve sıfır kayıp ile yoluna devam etti.

Piyasa oldukça hareketsiz dursa da, öne çıkan bir kripto para analisti Ethereum için düşüş yaşanacağı tahmin ile gündeme geldi. Jacob Canfield konu hakkında yayınladığı gönderisinde Ethereum grafiklerinin ”zayıf bir görüntü” çizmekte olduğunu vurguladı ve bunun ayı piyasasına doğru yöneldiğini ifade etti.

Ethereum’da 142 Dolar Gözüktü

 Analist boğaların düşüş trendini kırması gerektiğini dile getirirken, 165 doların bir kere daha test edilmesi durumunda tehlike oluşabileceğini de itiraf etti. Buradan aşağıya doğru bir sarkmanın 142 dolara kadar gidebileceğini de sözlerine ekleyen Canfield, Ethereum için yüzde 20 düşüş sinyali vermiş oldu.

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 171 dolardan işlem görmekte ve 165 dolara henüz inmiş sayılmaz.  Bundan yaklaşık 5 gün önce başka bir analist ise ETH için yükseliş açıklaması yapmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Külçe Altın vs. Bitcoin: Fark Yüzde 83.000!

Sonrakini Oku

Burj Khalifa’nın Sahibi, Kendi Token’ini Piyasaya Sürüyor!

Bir Cevap Yazın