Analist: Ethereum Fiyatı Yüzde 100 Artış Yaşayabilir !

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılındaki sansasyonel yükselişini en azından şu an için noktalamış gibi duruyor. 14.000 dolara kadar çıkan BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.000 dolar bandından işlem görmekte ve altcoin’ler dün oldukça hacimli bir yükseliş yaşadı.

Ethereum, Bitcoin’i Taklit Edecek

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti geçtiğimiz günlerde yüzde 70’in üzerine çıktı ve buradan düşüşe geçti. BTC’nin piyasa payını kaybetmesi toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) işine yaradı ve ETH dün yüzde 6’ya varan bir yükseliş yakaladı. Kripto para analisti Cryptowolf ise ETH’nin şu an için Bitcoin’in 2013 yılı sonlarından 2016 yılı başlarına kadar olan grafiğini taklit etmeye başladığını düşünüyor.

Cryptowolf’un yayınladığı tweet içerisindeki grafikte Bitcoin’in o tarihlerde ilk büyük piyasa döngüsüne girip, parabolik yükselişe geçtiği, daha sonra durakladığı ve aylarca süren dipten sonra mini bir ralli ile yatırımcılarını tekrar sevindirdiği görülebiliyor.

Eğer bu grafik Ethereum tarafından birebir takip edilirse, ETH yakında 150 doları görüp oradan yakaladığı sıçrama ile boğa piyasasına adım atabilir. Böyle bir durumda da ETH’nin mevcut fiyatlardan yüzde 150 yükselmesi ve 2020 yılı sonuna kadar 450 dolara çıkması içten bile değil.

Ethereum geliştiricileri geçtiğimiz günlerde Istanbul hard fork’u için ilk tarihi de belirlemişlerdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Twitter Kendi Kripto Parasını Çıkartacak Mı? CEO Yanıtladı!

Sonrakini Oku

FED Başkanı Libra Hakkında Konuştu

Bir Cevap Yazın