Analist: Coronavirüs Krizi Bitcoin’i Güçlendirebilir!

Bitcoin (BTC) fiyatı son iki gündür 7.000 doları zorlamaya başlasa da insanların kafalarındaki asıl soru bu fiyat hareketine neyin ve kimin sebep olduğu oldu. Bazı yatırımcılar fiyat yükselmeye devam ettikçe bunun sebebini umursamasa da, eğer yapay bir hareket görüldüyse yine benzer bir şekilde düşüş de görülebileceğini unutuyorlar.

Fundstrat Global Advisors‘ın önde gelen stratejistlerinden David Grider ve eToro firmasının kıdemli hesap yöneticisi Simon Peters, yaşanan Bitcoin yükselişini masaya yatırdı. İkili sadece BTC’yi değil aynı zamanda yaşanan krizi, yaklaşan Bitcoin Halving‘i ve BTC’nin temellerinin uzun vadede neler vaat ettiğini de konuştu.

David Grider, yükselişin tamamen balinalardan veya kurumsal yatırımcılardan kaynaklanmadığını, “profesyonel yatırımcı” olarak bilinen grubun da bunda pay sahibi olabileceğini belirtti. David yine de kripto para sektörüne erken yıllarda giren ve çok fazla BTC’ye sahip olan balinaların etkilerinin azımsanmaması gerektiğini de açıkladı.

Coronavirüs, Bitcoin’in Değerini Arttırabilir

Bunun yanı sıra Mart ayından beri düşüş yaşayan BTC, uzmanlara göre Coronavirüs krizi ile beraber ciddi bir yükselişe geçebilir. Coronavirüs paniği birçok varlığın nakit para için satılmasına neden olsa da, BTC düşüş hala devam ederken yükselişe geçerek herkesi şaşırttı.

Simon Peters bu yükselişin daha da sürmesi durumunda önemli direnç noktalarının aşılacağını ve BTC’nin yeni dolar olma yolunda ilerleyeceğini düşünüyor. Bu da BTC’nin gerçek değer saklama aracı olmasını sağlayıp, daha fazla yatırımcının güvenini kazanması ile sonuçlanabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan’daki Kripto Girişimlerine Yatırım Yapmak İçin Adeta Yarış Var

Sonrakini Oku

Rusya, Bitcoin’i yasaklayabilir mi? Uzman hukukçu anlattı

Bir Cevap Yazın