Analist: Bitcoin, Para Teknolojisindeki Sıradaki Adımdır!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ilk piyasaya çıktığı tarihten bu yana ciddi yol kat etti ve bir zamanlar sadece dark web gibi platformlardan yasa dışı ürünler veya hizmetler satın almak için kullanılırken, artık birçok banka ve meşru kurum tarafından kullanım görmeye başladı.

Bitcoin Güvenli Liman Olabilecek Mi?

Bitcoin’in özellikle 2019 yılında kat ettiği yol birçok uzmanın bunun altının yerini alabileceğini önermesine yol açtı. Bitcoin’in olası bir büyük ekonomik kriz esnasında güvenli bir liman rolü oynayıp oynayamayacağı henüz kesinleşmese de, birçok analist Arjantin veya Venezuela gibi ülkelerde vatandaşların Bitcoin’e geçiş yapmasının bunun bir kanıtı olduğunu vurgulamakta.

Ünlü kripto para analistlerinden PlanB de BTC için benzer bir noktaya değindi ve bunun para teknolojisindeki sıradaki mantıklı adım olduğunu ifade etti. Paranın aynı zamanda konuşma ve iletişim anlamına geldiğini belirten PlanB, daha iyi paranın aynı daha iyi iletişim seçeneği gibi daha iyi iş birliğine, daha çok alım satım işlemine, daha iyi ve özelleştirilmiş bir sermaye dağılımına yol açacağını vurguladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Libra ve Ethereum Beraber Mi Çalışacak?

Sonrakini Oku

Tron, EOS’u Geçmeye Hazırlanıyor!

Bir Cevap Yazın