Analist: Bitcoin Önce 7.500 Dolara İnip, Sonra 16.000 Dolara Çıkacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son haftalarda volatilite konusunda adeta rekor kırdı ve 10.000 dolar seviyesinden saatler içerisinde 7.000 dolar bandına kadar düştü.

Söz konusu düşüşte balinaların payının olduğuna inanılsa da, teknik açıdan BTC’nin daralan üçgen formasyonundan zararla çıktığını da unutmamak gerekiyor. Kripto para piyasası diğer geleneksel piyasalara kıyasla çok yeni olsa da, sadece balinalardan değil teknik unsurlardan da etkilenmekte.

Twitter üzerinde Mayne olarak bilinen kripto para analisti ise teknik göstergelere bakarak Bitcoin’in önümüzdeki dönemde inanılmaz bir dalgalanma yaşayacağını dile getirdi. Mayne’ye göre Bitcoin ilk olarak 7.500 dolara kadar düşecek ve devamında 16.000 dolara çıkacak.

Bitcoin Trendi Tekrarlayacak Mı?

 Mayne, Bitcoin’in bu tip boğa piyasası zamanlarında birkaç kere yüzde 40 çekilme yaşadığını ancak çabucak toparlandığını ifade ettikten sonra bu defa yaşanan düşüşün de farklı olup olmayacağını takipçilerine sordu. Kendi sorusuna hayır olarak cevap veren analist, önce 7.500 dolara düşüşün, daha sonra ise 16.000 dolara çıkışın mümkün olduğunu açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kötü Amaçlı Yazılım Bu Sefer de Telegramı Kullandı

Sonrakini Oku

ConsenSys ve WWF Şeffaflık İçin Ortalık Kurdu

Bir Cevap Yazın