Analist: “Bitcoin 3.000 Dolara Düşmeyecek”

Kripto para yorumcusu Tone Vays’e göre yaşanan son düşüşler, yeni bir ayı piyasasının habercisi değil ve 3.000 dolarlık fiyatlar görülmeyecek.

3.000 Dolar Seviyesi

Tone Vays, Twitter’da yaptığı açıklamalarda Bitcoin (BTC) fiyatının bir düşüş eğiliminde olduğunu, ancak kripto para biriminin 3.000 dolara kadar düşmeyeceğini belirtti.

Bitcoin 17 Aralık 2017’de rekor seviyesi olan 20.000 doları gördü. Ancak iki yıl sonra aynı dönemde ciddi bir düşüş yaşandı. Bu durum analistlerin beklentilerini yeniden değerlendirmelerine sebep oldu. Bazı analistlere göre lider kripto para birimi artış döngüsüne girecek ancak altcoin’lerde düşüşler devam edecek.

Bitcoin ile ilgili analizler bir kez daha geride kaldı ve düşüş ile başlayan yeni bir ayı piyasası tahminleri yerini artış eğilimine bıraktı. 6.500 dolara kadar yaşanan düşün 7.200 dolara yükselme ile sonuçlandı.

Bitcoin fiyatlarında yaşanan son fiyat çöküşünde coin’in 5.500 dolara düşeceği korkusu uyandırdı. Ancak şimdilik BTC 7.000 dolar destek seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin tahmin edilemez yolculuğuna devam ederken artış ve düşüş bekleyen analistler de tahminlerini açıklamaya devam ediyor.

Altcoin’ler Bitcoin’i Takip Eder Mi?

Analistlere göre Bitcoin için beklenen pozitif fiyat tahminleri altcoin’ler için geçerli olmayabilir. Örneğin Vays, Litecoin’in ciddi bir düşüş döngüsüne girdiğini ve 2017 yılından daha düşük fiyatların görülebileceğini ifade ediyor.

Bunun yanında altoin’ler de her ne kadar volatil grafikler sergilese de düşüş tahminleri bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Justin Sun: Greta Thunberg’e 1 Milyon Dolar Bağış Yaptım!

Sonrakini Oku

BtcTurk’ün 2020 Hedefleri Neler?

Bir Cevap Yazın