Analist: Altcoin Sezonu Geliyor!

Altcoin’lerin birçoğu 2019 yılında yükseliş elde etti ancak bunların arasından sadece birkaç tanesi lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yükselişini yakalayabildi.

Kripto para birimlerinin birçoğu Haziran ayı gibi yılın en yüksek seviyelerine çıksa da, daha sonra bugüne kadar düşüş trendinde yollarına devam ettiler ve elde ettikleri yükselişin çoğunu kaybetmek zorunda kaldılar. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de tarih boyunca çoğunlukla yüzde 50 üzerinde gezinse de, hafta ortalaması itibariyle yüzde 69 seviyelerinde olması ile aslında altcoin’lerin hala baskılandığını kanıtlamakta.

Buna rağmen BTC’nin üç hafta önceki yükselişini dün itibariyle düşüşe bırakıp 9.000 dolar bandının altına inmesi, birçok kripto para analistini altcoin sezonuna dair düşünmeye itti.

Bitcoin Düşerken Altcoin’ler Yükselecek

Daha önce Bitcoin’in beklenmeyen yükselişini bilerek ciddi bir takipçi kitlesi elde eden CryptoWolf isimli Twitter kullanıcısı, yayınladığı yeni tweet’inde altcoin sezonunun geleceğini ima etti. CryptoWolf’un çizdiği grafik ise temel olarak Bitcoin fiyatı ile altcoin’lerin piyasa egemenliği arasındaki ilişkiyi ortaya koymakta. Özellikle 2015 yılının Ağustos ve Ekim ayları ile 2019 yılının Nisan ve Temmuz ayları arasındaki grafiklere bakıldığında analistin haklı olduğu görülebilir.

Bitcoin fiyatı sert yükselirken, altcoin’lerin piyasa egemenliği benzer sertlikte düşüş yaşamakta. Daha sonra BTC fiyatı düşüşe geçince, altcoin’ler beklenmeyen bir şekilde yükseliş yaşadı ve analistin değindiği temel nokta bu gibi gözükmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

”Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşmadan İki Balon Dönemi Daha Yaşayacak!”

Sonrakini Oku

Dergi Reklamı İçin 1.300 Bitcoin Ödediler!

Bir Cevap Yazın