Amerikalı Milletvekilleri Kripto Paralar İçin Tasarı Sundu!

Kripto paralar ABD’nin en sıcak gündem maddeleri arasında yer alıyor. Elbette buradan gelecek haberler tüm kripto para ekosistemini ilgilendiriliyor ve yakından takip edilmelidir. Bugün akşam saatlerinde ABD’li meclis üyeleri çift partili şekilde bir tasarı sundu.

Amerika Kripto Para Tasarısı

Washington Temsilcisi Suzan DelBene tarafından daha önce tanıtılan bir yasa tasarısı, kripto kullanıcılarını 200 doların altındaki işlemlerde vergi ödemekten muaf tutmayı amaçlıyor. 2022 Kripto Para Birimi Vergi Adaleti Yasası’nın Salı taslağına göre, Washington Temsilcisi Suzan DelBene, kripto para biriminin belirli kişisel işlemlerinden elde edilen kazançları hariç tutmak için 1986 İç Gelir Yasasını değiştirmeye çalışıyor.

DelBene şunları söyledi;

Kripto para birimiyle ilgili eski düzenlemeler, günlük hayatımızda kullanım potansiyelini hesaba katmıyor, bunun yerine daha çok bir hisse senedi veya ETF gibi davranıyor. Kripto para birimi, son birkaç yılda onu günlük hayatımızda kullanmak için daha fazla fırsatla hızla gelişti. ABD bu değişiklikleri yakından takip etmeli ve kripto para kullanımımızla birlikte vergi kanunumuzun da gelişmesini sağlamalı”.

Şartları İyileştirmeye Çalışıyorlar

2017’de Temsilci David Schweiker, mevcut sürümü DelBene ile birlikte yazmanın yanı sıra 600 doların altındaki kripto işlemlerini muaf tutan bir yasa tasarısı önerdi. İki milletvekili, 2020’de aynı adla tasarıyı yeniden sunarak eşiği 200 dolara indirdi.

Emmer son yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Tüketiciler günlük işlemlerini tamamlamak için giderek daha fazla kripto para birimi kullandıkça, vergi uygulamalarını modernize etmeliyiz. Bu sağduyulu yasa tasarısı nihayet Amerikalıların dijital cüzdanlarını nakit para kadar sorunsuz kullanmalarına izin verecek”.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paralar için vergi mevsimi yaklaşırken, birçok kripto kullanıcısı kripto varlıklarındaki kazançları bildirmekten sorumlu hale geldi. Bununla birlikte, sakinler tipik olarak HODLing için sermaye kazancı vergisi ödemek zorunda değildir, bunun yerine yalnızca tokenlerini satarlar, takas ederler veya aktarırlarsa vergi ödemek zorunda olacaklar.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: İngiltere Kripto Para Vergi Düzenlemesi Yayınladı!

Sonrakini Oku

GameStop NFT Pazar Yeri İçin Bu Altcoin İle Anlaştı: Coin’in Fiyatı Fırladı!

Bir Cevap Yazın