Amerika’da Vergiler Kripto İle Ödenecek

Belediye Başkanı Scott Conger Ccma günü yaptığı açıklamada, Tennessee eyaletinin sekizinci en büyük şehri olan Jackson’ın vatandaşlarının vergilerini Bitcoin ile ödemesine izin vermeyi planladığını duyurdu.

Dolara Karşı Bağımlılık Düşecek

Şehrin blockchain görev gücü, çalışanların en büyük kripto para biriminin dolara karşı bağımlılığı düşürmesini istiyor.

Belediye Başkanı Scott Conger ayrı bir tweet’te doların değer kaybetmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi:

Neden enflasyonu kabul ediyoruz? Neden federal hükümetimizden daha fazlasını talep etmiyoruz? 2 yılda %6,3 olmak üzere ömrümüz boyunca %172.8. Her yıl dolarımız değersiz oluyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda, Hazine Bakanı Janet Yellen yaptığı ekonomi tahminiyle birkaç aylık “hızlı enflasyon” yaşanacağını bildirdi.

Kripto Devrimine Öncülük

Conger, kripto para birimini Jackson’ın ekonomisine entegre etme planını ilk olarak Nisan ayında açıklamıştı. Aynı ay içinde blockchain görev gücünü de kurdu.

Conger, bu yılın başlarında Bitcoin’de vergi toplama ve belediye çalışanlarına kripto para biriminde ödeme yapma önerisini öne süren Miami belediye başkanı Francis Suarez’in davasını izledi.

Geçen ay, Çin’den kaçan madencileri ağırlayarak Miami’yi büyük bir madencilik merkezine dönüştürme niyetini de dile getirdi.

Tennessee ve Florida dışında, Texas ve Wyoming de kendilerini büyük kripto merkezleri olarak kurmak için yarışıyor. Çin son dönemde kripto para madenciliğini engelleyici adımlar attı.

Geçen ay Sichuan eyaletinde kripto para madenciliği konusunda adımlar atılacağı ve bir yıl içinde kripto madenciliği operasyonlarının durdurulacağı belirtilmişti.

Çin, İç Moğolistan bölgesindeki kripto para madenciliği faaliyetlerini sonlandıracağını açıklamış, Yunnan eyaletinde ise Bitcoin madenciliği yapan şirketlerin yasadışı elektrik tüketimiyle ilgili soruşturma başlatılmıştı. Dünyanın iki süper gücü olarak kabul edilen ülkelerin yöneticilerinin kripto paralara bakış açıları çok farklılık gösteriyor. Ama unutulmamalıdır ki çağa ayak uyduramayan milletler her zaman yıkılmaya mahkumdur.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yeniden Yükselecek Mi? Bitcoin (BTC) Yeniden 32.000 Dolar Üzerinde!

Sonrakini Oku

Binance Kapanıyor Mu? Böyle Bir Durumda Yatırımcılar Kendini Nasıl Koruyabilir?

Bir Cevap Yazın