American Express’ten Kripto Para Açıklaması!

Yıllık geliri 40 milyar doları aşan American Express kripto paralarla ilgili önemli sinyaller verdi. Visa, Mastercad, JPMorgan ve daha onlarca kurumsal finans şirketi kriptoların hizmetlerinde uygulanabilirliğini araştırıyor. Hatta bir kısmı müşterilerine kripto paralarla ödül dağıtmaya bile başladı. Peki sırada Amex mi var?

American Express ve Kripto Paralar

Amex CEO’su, kredi kartı sahiplerinin kripto için puan kullanmalarına izin vermenin yollarını keşfetmeye çalıştıklarını söyledi. Stephen Squeri, “Üyelik ödül puanlarınızı kullanmak için potansiyel olarak başka yollar araştırıyoruz, ancak yakın zamanda kripto para birimine bağlı bir American Express kartı göreceğinizi sanmıyorum” dedi.

American Express kredi kartı sahipleri bir gün kripto para birimleri için puan kullanabilirler, ancak şirketin kripto bağlantılı bir kredi kartı çıkarmaya yönelik acil bir planı yok. Yahoo ile Salı röportajında konuşan Amex CEO’su Stephen Squeri, kredi kartı sahiplerinin “muhtemelen yakın zamanda Amex kripto bağlantılı bir kart görmeyeceklerini” söyledi.

CEO, Bitcoin (BTC) gibi büyük kripto para birimlerini altın gibi “daha ​​fazla varlık sınıfı” olarak gördüğünü, ancak fiyat oynaklıkları göz önüne alındığında ödemeleri kredi kartlarıyla aynı şekilde kolaylaştıracağını düşünmediğini söyledi.

“Üyelik ödül puanlarınızı kullanmak için potansiyel olarak başka yollar araştırıyoruz, ancak yakın zamanda kripto para birimine bağlı bir American Express kartı göreceğinizi sanmıyorum.”

Kripto Ödüllü Kredi Kartı

Visa ve Mastercard, kart sahiplerinin satın alımlarından kripto avantajları için firmalarla ortaklık yapma konusunda Amex’in önünde görünüyor. Ocak 2021’de kripto borsası Gemini, kullanıcıların BTC’de %3’e kadar geri kazanmalarını sağlayan kendi kredi kartını çıkardı. 2020’de BlockFi, kart sahiplerinin satın alımlarının %1,5’ini BTC olarak geri almalarını sağlamak için Visa ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Avantajlar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kart sahipleriyle sınırlı değil. Mastercard, Asya-Pasifik bölgesinde, kullanıcıların dijital varlıkları fiat’a dönüştürmelerini sağlayan kripto bağlantılı bir ödeme kartını piyasaya süreceğini duyurdu.

İnsanlar alışveriş yaparken ödül puanlarını kripto para olarak alıp bunları biriktirme fikrine genel olarak sıcak bakıyor. Üstelik Bitcoin’in uzun vadedeki yükselişi bu puanların müşterilere çok daha fazla kazanç getiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

McDonald’s’dan Elon Musk’ın Dogecoin İsteğine İlginç Yanıt!

Sonrakini Oku

Bitcoin 8 Yıl Boyunda Hangi Ay Ne Kadardı? Her Ay 100 TL’lik Alım Yapsaydınız Zengindiniz!

Bir Cevap Yazın