Amazon ve Bitcoin (BTC) Söylentileri Gerçeği Yansıtıyor Mu?

Ortaya çıkan son söylentilere göre e-ticaret devi Amazon yakın zamanda Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabilir ve bir kripto para birimi piyasaya sürebilir. Bilindiği gibi Amazon geçtiğimiz günlerde Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri aradığına dair bir iş ilanı paylaşmıştı. Amazon, “ödemeler ve finansal sistemde yenilik yapma” kapasitesine sahip birini aradığını dile getirmişti.

Amazon ve Bitcoin Söylentileri

City A.M. haber sitesine göre, içeriden biri Amazon’un kesinlikle bu yılın sonuna kadar Bitcoin ve kripto ödemelerini başlatmak istediğini dile getirdi. Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre e-ticaret devi 2022 yılına kadar kendi kripto parasını da piyasaya sürebilir.

Anonim kaynağın açıklamalarına göre Amazon’un, Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Liderliği işinin ötesine geçen bir planı bulunuyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “Bu sadece gelecekte bir noktada kripto para birimi ödeme çözümleri kurma hareketlerinden geçmiyor. Bu, Amazon’un nasıl çalışacağına dair gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış, ayrılmaz bir parçası.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre bahsi geçen planlar Jeff Bezos tarafından da onaylandı. Anonim kaynak konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin ile başlıyor. Bu kripto projesinin en önemli ilk aşaması ve direktif en tepeden geliyor.

Ayrıca ortaya atılan iddialara göre bu haberlerin onaylanması da uzun sürmeyecek. Çünkü Amazon 2019’dan bu yana planların üzerinde çalışıyor.

Amazon’dan Doğrulama Gelmedi

Her ne kadar içeriden bir kaynağa dayandırılsa da bu haberlerle ilgili herhangi bir doğrulama gelmiş değil. Dolayısıyla şu an için bu açıklamalara sadece söylenti olarak kalıyor. Ancak bu söylentilerin dahi BTC fiyatını 40.000 dolara kadar çıkarmış olması, Amazon’un resmi bir açıklama yapması ile BTC fiyatının daha yüksek seviyeleri görebileceği beklentilerini artırıyor.

Ancak bu noktada yine de Amazon’dan herhangi bir doğrulama gelmeden haberlere biat etmenin sağlıklı olmayacağını hatırlatmakta fayda var.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk’tan Şaşırtan Dogecoin Paylaşımı

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Madenciliğine Odaklandı, Çin’deki İşlerini Kapattı!

Bir Cevap Yazın