AM Broker: Bitcoin Mayıs Ayına Kadar 60.000 Dolar Olacak

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2017 yılının Aralık ayında inanılmaz bir yükseliş elde ederek 20.000 dolar seviyesine yükselmişti. BTC’nin 20.000 dolara çıkması doğal olarak sektöre yabancı birçok ismin ilgisini kripto para ekosistemine çekti. Ancak Bitcoin daha sonra ayı piyasasının etkisini göstermesi ile birlikte yavaş yavaş düşüşe geçti ve 2018 yılının son günlerinde 3.000 dolar bandına düştü.

2019 yılının ilk günü ile yatay grafik çizen BTC, özellikle Mart ayı itibariyle yeniden hareketlendi. Yükseliş dalgası süresince 14.000 dolara kadar çıkan BTC,  bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 8.123 dolardan işlem görmekte.

Bitcoin Yarılanması Yükselişi Tetikleyecek

Finans firması AM Broker ise diğer geleneksel finans firmalarının aksine, Bitcoin hakkında oldukça olumlu bir tahminde bulundu. AM Broker’ın kripto para odaklı birimi, Bitcoin fiyatının bundan sonra devamlı olarak sert bir şekilde artış yaşayacağını ifade etti. Teknik faktörleri de gerekçe gösteren analistler, ”yüksek fiyat artışının bir fantezi” olmadığını ve bunun çok yakında fark edileceğini açıkladı. Bitcoin’in önümüzdeki Mayıs ayı gibi blok ödülü yarılanması yaşayacağını belirten AM Broker analistleri, miktarın azalıp talebin artmaya başlayacağını ve bunun daha önceki her blok ödülü yarılanmasında yaşandığını dile getirdi.

Analistlerin Bitcoin için yaptığı fiyat tahmini ise 2020 yılının Mayıs ayına kadar 60.595 dolar olarak gözükmekte. Bitcoin blok ödülü yarılanması şimdiden inanılmaz bir beklenti yarattı ve fiyatın beklenen etkiyi sergileyip sergilemeyeceği merak edilmeye başlandı. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bilim Kurgu Filmleri Blockchain Sayesinde Gerçek Olabilir Mi?

Sonrakini Oku

Ripple CEO’su: Libra En Az 3 Yıl Gecikecek!

Bir Cevap Yazın