Altın ve Doların Düşeceğini Bilen İsim Türk Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!

Geçtiğimiz haftalarda hızlı bir yükseliş yaşayan altın ve dolar, atılan son adımların ardından sert bir düşüş yaşadı. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise bu düşüşü saatler öncesinden tahmin etmiş ve düşüş öncesinde yatırımcıları uyarmıştı. Uzman isim bu sefer de kripto para yatırımcılarını uyardı.

Kripto Yatırımcılarına Uyarı

İslam Memiş Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda, devletlerin kripto para birimlerine müdahale edeceğini ve yatırımcıların üzülmemek için ihtiyaçları olmayan paralar ile yatırım yapmaları gerektiğini dile getirdi.

Uzman isim konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto para piyasasında işlem yapan arkadaşlar; Uzun vadeli ve ihtiyacınız olmayan parayı bağlarsanız iyi olur. Devletlerin karşısında olmayın! Ulus devletler, tokat atacak! Üzülürseniz üzülürüm” sözlerini kullandı.

Devlet Müdahalesi ve Kriptolar

Devletlerin kripto para birimlerine müdahaleleri uzun zamandır devam ediyor. Ayrıca bu konuda açıklamalar da sıklıkla geliyor. Bu noktada herhangi bir vergilendirme durumu kripto para piyasasını kısa vadede etkileme gücüne sahip olabilir.

Ancak bu noktada Çin’in Bitcoin’i defalarca yasaklamasına rağmen Bitcoin ve kripto para birimlerinin yollarına devam ettiğini de unutmamak gerekiyor. Devletlerin atacağı adımların hangi yönde olacağı ve bu adımların kripto paralar üzerindeki etkisini görmek için ise biraz zamana ihtiyaç var.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yasal Mücadele, Fiyat Düşüşleri ve Yeni Gelişmeler: 2021 Ripple (XRP) İçin Nasıl Geçti?

Sonrakini Oku

Ünlü Analist Şaşırttı! Bitcoin’de 200.000 Dolar İçin Tarih Verdi

Bir Cevap Yazın