Altın Savunucusu: “Bitcoin 2.000 Dolara Düşebilir”

Piyasada bir altın destekçisi olarak tanınan Peter Schiff grafikleri yorumladığı zaman fiyatın 2.000 dolara kadar gerileyeceğini ifade etti. Schiff’in bu yorumu kripto para ekosisteminden tepki topladı.

BTC 2.000 Dolara Geriler Mi?

Bitcoin ilk olarak 10.000 doların sonrasında 8.000 doların altını gördü. Bu düşüşler piyasada “daha büyük düşüşler yaşanacak mı?” sorusunun sorulmasına sebep oldu. Hatta bazı isimler daha düşük seviyelerin görülmesinin kesin olduğunu ifade etti. Ancak Schiff’in tahmini bu söylemlerin en abartılı olanıydı.

Schiff’in görüşlerini eleştirenlerden biri de Twitter’ın kıdemli analistlerinden Josh Rager oldu.

Bunların yanında her ne kadar Bitcoin fiyatı uzun ve kısa vadede bir takım ipuçları verse de fiyat genel itibariyle tahmin edilemez bir şekilde ilerliyor. Bunun yanında 6.000 dolara kadar olan düşüş beklentileri mantıklı karşılanırken 2.000 dolar seviyesine kadar bir geri çekilmenin yaşanmasının çok zor olduğu dile getiriliyor.

Bilindiği gibi Bitcoin piyasası son zamanlarda eskisi kadar çok volatiliteli ilerlemiyor. 2018 sonunda fiyat en fazla 3.500 dolar seviyesine kadar gerilemiş ve bu seviyeden sonra yükseliş başlamıştı.

Bitcoin ve Yarılanma

Bilindiği üzre 2020 Mayıs ayında Bitcoin madencilik ödüllerinde yarılanma yaşanacak ve madencilerin blok başına aldıkları ödül 12.5 Bitcoin’den 6.25 Bitcoin’e düşecek. Bu tür yarılanmalar kripto para ekosisteminde her zaman ciddi  fiyat artışlarıyla sonuçlandı.

Ancak geçtiğimiz haftalarda yaşanan Litecoin yarılanmasında beklenen fiyat artışı gerçekleşmedi ve analistler “Bitcoin’de de acaba bu sefer artış gerçekleşmeyebilir mi” sorusunu sormaya başladı.

Yine de piyasasının tamamına yakını yarılanmadan sonra ciddi bir fiyat artışı bekliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Google Rusya Eski Teknoloji Sorumlusu Credits’e Geçti

Sonrakini Oku

PayPal Kurucu Ortağından Bitcoin Madencilik Yatırımı!

Bir Cevap Yazın