Altın, Dolar ve Bitcoin Güncel Fiyatlar: Analistlerin Beklentileri Ne Yönde?

Güncel rakamlara göre değerli metal altın güne yükseliş ile başlarken dolar fiyatının Türk Lirası karşısında değer kazandığı ve lider kripto para birimi Bitcoin’in de artışta olduğu görülüyor. Altın içinde bulunduğumuz haftada yükseliş grafiklerini devam ettirirken, Bitcoin volatil hareketlerine devam ediyor.

Altında Önemli Seviyeler

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.831 dolar bandında işlem göre altın, düne göre %0,32 oranında artış yaşamış görünüyor. Bu noktada altının dünkü fiyatının 1.812 dolar ve bir önceki gün fiyatının 1.806 dolar olduğunu belirtmekte fayda var.

Uzman isimlerin yaptığı açıklamalara göre, altın fiyatı özellikle hisse senetleri ve tahviller düştükçe artma eğiliminde bulunuyor. Çünkü bu gibi durumlarda yatırımcıların riskli varlıklardan güvenli liman varlıklarına geçiş yaptıkları görülüyor.

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre şu anda altın önemli bir direnç olarak görülen 1.825 doların üzerinde işlem görüyor ve altının bir sonraki direncinin 1.852 dolarda olduğu düşünülüyor. Analistler altın için önemli bir desteğin ise 1.828 dolarda oluştuğunu ifade ediyor.

Dolar Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybettiği görülüyor. 1 dolar 8.58 TRY’den işlem görürken, USDT/TRY paritesindeki nispeten düşük volatilitenin sürdüğü de ifade ediliyor.

Analistler, orta ve uzun vadeli dolar beklentilerinin yükseliş eğiliminde olduğunu dile getirirken başlayacak olan bayram tatili sebebiyle bir süre dolar fiyatlarının stabil kalabileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 32.398 dolardan işlem gören lider kripto para biriminin güne nispeten bir yükseliş grafiği ile başladığı ifade edilebilir. Bitcoin’in şu anda dün kaybedilen seviyeleri geri almak için çabaladığı görülüyor. Bu noktada Bitcoin’in Türk Lirası karşısında da 278.000 TRY’den işlem gördüğü ifade edilebilir.

Analistlere göre Bitcoin fiyatı sıkışıklığını yukarı yönlü kırarsa yıl bitmeden yeni rekor seviyeler görülebilir. Ancak sıkışık fiyat hareketinin aşağı yönlü kırılımı 2021 yılı içinde 20.000 doların altının görülmesine sebep olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Kripto Para Analisti Bu Altcoin Rekora Koşacak Diyor

Sonrakini Oku

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Şirketten Önemli Kripto Para Açıklaması

Bir Cevap Yazın