Altcoin’lerin Düşüşü Artacak Mı?

Analistler geçtiğimiz hafta yaptıkları fiyat tahminlerinde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) tekrardan dört haneli seviyeye düşebileceğini vurgulasalar da, BTC herkesi şaşırtarak dün 200 dolarlık ani bir yükseliş yakaladı ve 10.100 dolar seviyelerinden 10.300 doların üstüne kadar çıktı.

BTC’nin bu yükselişi doğal olarak piyasa hakimiyetini de arttırdı ve altcoin’lerin piyasadaki payı azaldı. Bitcoin ne zaman böyle yükselişler elde etse, bunun devamı altcoin’ler için kötü bitmekte ve BTC’nin artan piyasa hakimiyeti de kesinlikle bunun sinyallerinden birisi.

Bitcoin Yükselişe Geçti

Tradingview.com’dan alınan verilere göre Bitcoin birkaç saat önce 10.450 dolara kadar çıkarak günün en yüksek seviyesine iğne atmayı başardı. Bu da aslında geçtiğimiz Pazartesi günü yaşanan düşüşün bütün kayıplarını silmiş ve yatırımcıları zarardan kurtarmış oldu. Bitcoin elde ettiği yükseliş ile yüzde 72,5’lik bir piyasa hakimiyetine ulaştı.

Kripto para analisti Luke Martin ise konu hakkında yaptığı açıklamada altcoin’lerin yeniden yükseliş yaşaması için Bitcoin’in 10.000 dolar altına düşmesinin şart olduğunu ifade etti.

XRP ve Bitcoin Cash gibi önemli altcoin’ler düşüş moduna geçse de, Cosmos (ATOM) bir sürprize imza atarak yüzde 30’a varan yükseliş yakaladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Allaire: Çin’in Kripto Parası Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir!

Sonrakini Oku

Venezuela Sonunda İlk Bitcoin ATM’sine Kavuştu!

Bir Cevap Yazın