Altcoin’lerde Hareketlenme Var: ETH ve MANA Artışları Dikkat Çekiyor

Son zamanlarda tüm kripto para piyasasını kırmızı görmeye başlamıştık. Ancak yaşanan son hamlelere bakıldığında altcoin fiyatlarında artışlar olduğunu görüyoruz. Piyasa değeri bakımından büyük altcoin’ler yukarı yönlü hamleler yaparken metaverse coin’lere yaşanan atışlar da dikkat çekiyor.

Ethereum ve Altcoin’ler

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3 artış yaşadı ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.960 dolar bandında işlem görüyor. ETH’nin Bitcoin hala kırmızıda iken artışa geçmiş olması ise dikkat çekiyor.

Ethereum’un yanı sıra Solana (SOL) son 24 saatte yaklaşık olarak %2 artış kaydederken, Ripple (XRP) %2,4, Avalanche (AVAX) %7,5 ve Terra (LUNA) %10 artış yaşadı. Ayrıca Bitcoin de şu anda 47.000 dolarlık desteği geri almak için mücadele ediyor gibi görünüyor.

Metaverse Coin’ler

Altcoin’lerde özellikle metaverse coin’lerdeki artışların dikkat çektiğini ifade edebiliriz. Piyasanın en popüler metaverse coin’lerinden olan Decentraland (MANA) son 24 saatte %10’un üzerinde değer kazandı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 3,4 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

MANA’nın yanı sıra The Sandbox (SAND) %%in üzerinde artış kaydetti. Ayrıca Axie Infinity (AXS) %2,5, Enjin (ENJ) %3,2 ve Kalao (KLO) %11’lik artışları ile dikkatleri çekti. Dolayısıyla Bitcoin’in nispeten stabil kaldığı bir piyasada belli başlı kripto para birimlerinin artışa geçmiş olması bazı analistler tarafından pozitif bir durum olarak değerlendiriliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple (XRP) Davasıyla İlgili Yeni Gelişme!

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) Fiyatı Yıl Bitmeden 5.000 Dolara Dokunabilecek Mi?

Bir Cevap Yazın