Altcoin’ler Sonunda Canlanıyor Mu?

Uzun zaman sonra ilk defa bugün altcoin’lerin neredeyse tamamının lider kripto para birimi Bitcoin’den daha fazla kazandırdığını görüyoruz.

Yirmi dört saatlik artışlara bakıldığında Coinmarketcap verilerine göre, Bitcoin %1.21’lik bir artış elde ederken Ethereum’un %6.18, Bitcoin Cash’in %6.07 ve Litecoin’in %7.34 artış sergilediği görülüyor.

Ethereum’un Artışı

Son zamanlarda Ethereum yatırımcısını oldukça büyük hayal kırıklıklarına uğratan bir kripto para olmuştu. Hatta Bitcoin maksimalisti Samson Mow Ethereum’u “dijital bir çıkmaz” olarak yorumlamıştı.

Ancak Ethereum bugün güzel bir ivme yakalayarak yükselişe geçti. Ethereum’un en büyük sıkıntılarından birinin ağın neredeyse dolmuş olması gösteriliyordu.

Bunun yanında YouHodler“Ethereum’u Yeniden Güçlendirelim” başlıklı bir kampanya başlatmış ve piyasa hacmi açısından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’u desteklemeye başlamıştı.

Bunun yanında Ethereum’un tüm zamanlar rekoru kırdığı seviyeler bakıldığında hala %80 gibi düşük bir bantta işlem gördüğünü söyleyebiliyoruz.

Analist Yorumları

Ethereum’un son artışını yorumlayan Twitter’daki analistlerden InSilico, son hareketler değerlendirildiği zaman Ethereum’un artık sıkıştığı yerden çıkmak istediğinin sinyallerini verdiğini dile getiriyor. InSilico, Ethereum’un birçok seviyeyi test ettiğini ve artık boğaların kontrolü ele geçirmek istediğini dile getiriyor.

Öte yandan yine Twitter’ın ünlü analistleri arasında yer alan Crypto Dog da altcoin’lerin yeniden yükselişe geçtiğini düşünen isimler arasında yer alıyor. Crypto Dog, fiyatın artmasını beklediği için hemen Ethereum aldığını ifade ediyor…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türkiye’de WhatsApp ile Bitcoin almak artık mümkün!

Sonrakini Oku

Atlético de Madrid’den Token Hamlesi

Bir Cevap Yazın