Altcoin sezonu ne zaman ve nasıl tetiklenecek? Ünlü uzman açıklıyor

Kripto para meraklıları, en azından önümüzdeki haftalarda olmaktan uzak görünen bir altcoin sezonunu bekliyorlar. Bitcoin (BTC), 2017’nin başından beri en yüksek pazar hakimiyetine ulaştı. Ancak, tanınmış bir hedge fon yöneticisi ve Blockroots’un kurucu ortağı olan Cantering Clark, Bitcoin’in hakimiyet oranı %40’a düşerse yeni bir altcoin sezonunun başlayabileceğini söyledi.

Cantering Clark Bitcoin ve piyasayı analiz ediyor

Cointelegraph ile bir konuşma sırasında Clark, tüm kripto para birimi piyasası, Bitcoin ve gelecekteki yeni bir altcoin sezonu hakkında bilgi verdi. Bitcoin, bu yılın başlarında 13.750 dolara ulaştı ve bu seviye Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların ardından Bitcoin tarafından kaydedilen en yüksek fiyat. Ancak, son iki ay boyunca Bitcoin fiyatını koruyamadı ve birkaç gün içerisinde 10.000 doların altında işlem gördü.

Fakat şaşırtıcı bir şekilde, altcoin’ler 2019’da daha önce bu boğa koşusu başlamadan Bitcoin’den daha az performans gösterdi.  Clark, pazarın 2017 ve 2018 yılının başında yaşadığı altcoin mevsiminde kripto alanına giren bir sürü yeni yatırımcı olduğunu söyledi. Bununla birlikte, bu bireyler altcoin’lere yatırım yapmaya karar verdiler, çünkü altcoin’lerin Bitcoin’den daha büyük getiri sağlama konusunda daha büyük olasılıkları olduğunu düşündüler.

Cantering Clark: “Bitcoin ATH ulaşırsa altcoin sezonu başlar.”

Bununla birlikte, birçok dijital varlık tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %95 daha düşük bir seviyede kalırken, Bitcoin bir ayı piyasasının ardından Aralık 2018’de düştüğünden bu yana %300 yükseldi. Böylece Cantering Clark, altcoin’lerin Gartner Hype Cycle’ını yakından yansıttığını düşünüyor. Clark Bitcoin hakkında, bunun sektör tarafından seçilen bir varlık olduğunu ve kripto cenneti olduğunu söyledi. Genel olarak, Bitcoin yükseldiğinde, diğer varlıklar tarafından alınacak paylar vardır. Ancak bu döngü son aylarda dağılmaya başladı.  Clark konuya yönelik şunları söyledi:

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadı ve bir sonraki altcoin sezonunun BTC tüm zamanların en yüksek seviyesine gelene kadar gerçekleşmesi olası değil.

Ünlü uzman: “Bitcoin’in baskınlık oranı yüzde 40’a düşerse altcoin’ler yükselir.”

Buna ek olarak Clark, Bitcoin’in baskınlık oranı yüzde 40’a düştüğünde bunun muhtemelen bir altcoin sezonu getireceğini söyledi. Ancak, bunun şu anda tahmin edilemeyecek bir şey olduğunu söyledi. Bu makaleyi yazarken, Bitcoin %71’lik bir baskınlığa ve 10.600 dolarlık bir fiyata ulaştı. Bitcoin’in 190 milyar dolarlık bir piyasa değeri varken, Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’in (LTC) neredeyse 40 milyar dolarlık bir toplam piyasa değeri var.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

NSA kuantum dirençli bir kripto para geliştiriyor

Sonrakini Oku

Apple yöneticisi: “Bitcoin ve kripto paralar büyük potansiyele sahip!”

Bir Cevap Yazın