Altcoin Sezonu Hala Başlamadı Mı?

Birçok kripto para yatırımcısı yakın zamanda yaşanan hafif yükselişten dolayı altcoin sezonunun veya partisinin başladığını düşünse de, durum pek beklendiği gibi olmamış gibi gözüküyor.

Altcoin Sezonu Henüz Gelmedi!

Altcoin sezonunun geldiğini gösteren işaretler konusunda çok farklı teoriler bulunsa da, “resmi altcoin endeksi” henüz yeşile dönmedi. Blockchaincenter’ın hazırladığı Altcoin Sezonu Endeksi olarak de bilinen resmi endeks, henüz yüzünü yeni yeni altcoin’lere çevirmiş gibi gözüküyor.

Endekse bakıldığında altcoin’lerin şu an 100 üzerinden 75 puan üzerinde durduğu ve henüz sezonun çok ama çok başında olduğu görülüyor. Altcoin sezonunun resmen başladığını belirtmek için ise büyük ihtimalle 80 ve üzeri değere çıkılması gerekiyor.

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde bir anda 400 dolara yakın sert bir kayıp yaşasa da, Ethereum ve XRP de bu kayıptan paylarına düşeni aldılar ve mevcut gerileme altcoin’lerin işine yaramadı. Buna rağmen Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranına bakıldığında yılın ilk gününden bu yana %7 gibi önemli bir gerileme olduğu görülüyor.

BTC’nin piyasadaki payı ve egemenliği düşerken Ethereum ile XRP gibi altcoin’lerin payının yükselmesi ise altcoin sezonunun çok yakın olduğuna dair önemli işaretler. Bunun yanı sıra 2017 yılında altcoin sezonunun geldiğini gösteren bir başka emare ise adı sanı pek duyulmayan küçük çaplı coin’lerin bile %50 ve üzeri yükseliş elde etmesiydi.

Buna rağmen uzmanların özellikle Ethereum yükselişinden umutları kesilmedi ve yakında altcoin sezonunu başlatan kripto para ETH olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

MoneyGram, Ripple (XRP) Yatırımcılarını Üzdü!

Sonrakini Oku

2018’de BTC’ye 1.000 Dolar Yatırım Yapsaydınız Şu An Ne Olurdu?

Bir Cevap Yazın