Altcoin NFT Bütünleşmesi: Bu Altcoinde Sürüm Yükseltme İle İşler Değişecek!

Ripple (XRP) ekibi, NFT standartlarına yakın bir tokenlaştırma çalışmaları sürdürüyor. Ekip, bir yazılım sürümü güncellemesi ile Ripple’ın hali hazırda alt yapısında olan sisteme bu güncellemeyi de ekleyerek ek tokenlaştırma özellikleri eklenmesi planlanıyor.

NFT’ye En Yakın Token!

Ripple, çalışmalarını NFT-Devnet üzerinden yürütüyor ve test ediyor. Ayrıca kripto piyasasında henüz böyle bir çalışma bulunmuyor ve eğer gerçekleşirse elde edilen ek tokenlar NFT’ye en yakın özellikli token olma özelliği taşıyacak. Bu projeyle beraber Ripple, XRPL’de ek tokenlaştırma ile sektörün diğer önderlerine de ilham vereceğini düşünüyor.

Ocak 2022’de piyasaya sürülen NFT-Devnet, XRPL’deki NFT desteğini geliştirmek için oluşturulmuş bir beta platform olarak biliniyor. Ayrıca NFT’nin sonsuz dünyasını araştırmak, sınırlarını keşfetmek ve şirkette kullanılabilirliğini artırmak için şirket, 250 milyon dolarlık destekle Ripple’s Creator Fund’u da oluşturdu.

Ripple Creator Fund, metaverse ve NFT kullanımına dair yaklaşık 4.000 proje başvurusu aldığını söylüyor. XRPL ise bu süreçte pazara giderek yayılıyor ve Mintable, mintNFT, NFT PRO, Ethernal Labs ve onXRP gibi dijital marketlerde yerini aldı.

Ripple ve CBDC İlişkisi

Ripple, Merkez Bankası Dijital Para Birimi olarak bilinen CBDC girişimini de giderek artırıyor. Digital Euro Association (DEA), Ripple’ı destekleyici ortak olarak listeliyor ve böylece Ripple, bir CBDC demosu üzerinde çalışma fırsatı elde ediyor.

Ayrıca DEA, Ripple ekibinin merkez bankası dijital para birimleri alanında uzman olduğunu belirtiyor ve Ripple’ı altın destek üyesi olarak seçerek onurlandırıyor. Geçmiş zamanlarda da Ripple, Butan ve Palau’da da CBDC adına ortaklıklar kurmuştu ve dünya çapında bu alanda oluşabilecek ortaklık görüşmelerine devam ediyor.

Öte yandan SEC ile davası devam eden Ripple, davanın artık Mart sonuna kadar bitmesini bekliyor. Dolayısıyla Ripple yatırımcıları gelebilecek net sonuçla rahat nefes almayı bekliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yasadışı İlan Edilen Bitcoin (BTC) ATM’leri İçin Kapatma Emri Geliyor!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC)’nin Mucidi Olduğunu İddia Eden Adama Ceza!

Bir Cevap Yazın