Altcoin Kurucusuna Övgü! Elon Musk ve Jeff Bezos Takdir Etti!

Amazon ve Tesla’nın CEO’ları bugün popüler bir altcoinin kurusunu takdir etmek için Twitter’a gittiler. Peki takdire şayan olan şey neydi? Hangi altcoinin kurucusu dünyanın en zengin isimleri tarafından övgüye mazhar oldu? İşte gündemi meşgul eden olayın detayları.

Dogecoin Kurucusu

Kurucu Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma adını ve @BillyM2k adresini kullanıyor. Bugünlerde daha çok kripto paralar dışında yaptığı yorumlarla gündeme geliyor. Kurucu, Twitter hesabı üzerinden şunları söyledi;

“Sorun şu ki, insanlar gerçekten güçlü bir ahlaki pusulayı takip ettiklerine inanıyorlar ama gerçekte sadece kendi topluluklarına uyuyorlar. Eğer kendini ait hissettiği topluluk bir zorbaya dönüşürse karşı tarafa karşı ahlaki olarak üstün olduklarını düşünürler. Çevrenizi, arkadaşlarınızı ve kendinizi ait hissettiğini topluluğu tanıyın. Onların davranışlarını izleyin ve bunu kendinize sorun”.

Elon Musk ise bu paylaşımından dolayı Billy Markus’u takdir etti. Ona bu bir bilgenin sözleri manasında cevap verdi.

Amazon’un kurucusu ise Markus’un benzer farklı bir paylaşımının altına “… bilgesin” şeklinde yorum yaptı.

Elon Musk ve Dogecoin

Bugünlerde Elon Musk’ın gündemi yoğun, Dogecoin ile bu sebepten pek ilgilenebildiğini söyleyemeyiz. Twitter’ın satışıyla alakalı şirketten onay çıktı ancak Musk, eğlenmeyi sevdiği için konuyu farklı bir boyuta taşıdı. Twitter’dan platformdaki bot hesaplarla alakalı yaklaşık bir yüzde vermesini istedi. Şirket bunun %5 civarında olduğunu söylese de Elon Musk tatmin olmuş değil. Twitter hisseleri bir süredir devam eden bu tartışmalardan dolayı ciddi değer kaybetti.

Sosyal medya hesabından da %5 rakamını alaya alan paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bağımsız kuruluşların araştırma yapması isteğini yönetime iletti ancak bu noktada olumlu bir dönüş alamadı. Elon Musk, Twitter’ı satın alarak onu özgürleştireceğini ve borsadan çekeceğini söylemişti. Ayrı kripto paralarla ilgili yoğun spam yapan botları ve dolandırıcı hesaplarını da temizlemeyi taahhüt etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinbase Duyurdu: Metaverse Altcoin Şaha Kalktı!

Sonrakini Oku

Vitalik Buterin Ethereum (ETH) Birleşmesi İçin Kesin Tarihi Paylaştı

Bir Cevap Yazın