Almanya’nın En Büyük 2. Borsası, Bitcoin Dünyasına Adım Attı!

Almanya’nın en büyük ikinci menkul kıymet borsası konumunda olan Exchange Boerse Stuttgart, yaptığı bir açıklama kripto para birimleri için yeni bir alım satım platformu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Menkul Kıymet Borsasından Kripto Para Borsasına

Yeni kripto para girişimi için olan alım satım işlemleri dün, Boerse Stuttgart Digital Exchange (BSDEX) üzerinde başladı. BSDEX direkt olarak Almanya Bankacılık Kanunu kapsamında tamamıyla regüle edilen bir kripto para borsası olarak bilinmekte ve borsanın sahip olduğu tek işlem çifti de Bitcoin/Avro olarak görülüyor

Borsa aslında tamamıyla regüle edilen bir kripto para borsası planını 2018 yılının Aralık ayında duyurmuştu ve sonunda BSDEX hayata geçirildi. Firma ilk olarak 2019 yılının birinci yarısında bunu hayata geçirmeyi planladığını duyursa da, yaşanan teknik aksaklıklar bu vakte kadar beklenmesine yol açtı. BSDEX kurumsal ve bireysel Alman müşterilere açık olmakla beraber, yapılan açıklamada yakında bütün Avrupa Birliği tarafından kullanılabileceği de belirtildi.

Borsa diğer kripto para platformları gibi 7/24 açık olacak ve borsa yetkilileri yakında Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve XRP gibi ek kripto para birimlerini listeleyecek. İlk planda açıklanan tokenleştirilmiş varlıkların ise 2020 yılının ortalarında duyurulması ve listelenmesi bekleniyor.

CEO Dr. Dirk Sturz konu hakkında yaptığı basın açıklamasında kripto para sektörünün milyarlarca dolar değere sahip olduğunu ve daha fazla dijital varlığın blockchain üzerinde hayata geçeceğine inandığını, böyle bir fırsatı kaçıramayacaklarını vurguladı.

Boerse Stuttgart bundan 6 ay önce de XRP ve Litecoin ETP’lerini kendi platformunda listelemişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

MASAK, Kripto Paralarla İlgili Önemli Bir Düzenleme Yaptı!

Sonrakini Oku

Bitcoin Yeniden 8.000 Dolar Altına İndi!

Bir Cevap Yazın