Almanya’dan Önemli Kripto Para Gelişmesi!

Avrupa’nın en güçlü ekonomilerinden birisine sahip olan Almanya, 2019 yılı da dahil olmak üzere senelerdir kripto para birimlerine düşmanca bir tavır takınmaktaydı ve bu durum yakında değişebilir.

Almanya tarafından hazırlanan ve Federal Meclis’in son onayı vermesinden sonra resmen 2020 yılında yürürlüğe girecek olan yasa, Alman bankalarının kripto para birimlerini depolayabilmesini ve bundan daha önemli bir özellik olan bunların satışını yapabilmelerini mümkün hale getirecek. Avrupa Birliği Kara Para Aklama Direktifi bağlamında hazırlanan yeni yasanın milyonlarca Alman vatandaşı için bankalar üzerinden kripto para birimi almanın önünü açacağı bilinmekte.

Kripto para sektörünün en büyük sorunlarından birisi olan depolama, direkt olarak Alman bankalarının garantisi ile yapılırsa bu durum kesinlikle sadece Almanya içerisindeki değil, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların varlıklarını buraya yatırmasını sağlayabilir. Almanya Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada bu yasanın oldukça olumlu olduğu ve teknolojiden geri kalmamak için bunun şart olduğu belirtildi.

Almanya Hükümeti İçin Takip İmkanı

Yeni yasa aslında Alman hükümeti için de olumlu bir sonuç doğurmakta. Normal şartlarda vatandaşlarının kripto para aktivitelerini kontrol ve takip edemeyen Almanya, bu sayede en azından belirli bir dereceye kadar kimin ne kadar kripto para yatırımı olduğunu öğrenebilecek. Vatandaşlar da bunun karşılığında hacklenme durumlarına karşı direkt banka güvencesi altına alınmış olacak.

Almanya buna rağmen düzenbaz ve dolandırıcı firmalara karşı emniyeti bırakmayacağını bundan iki hafta önce yaptığı bir uyarı ile belli etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist Bitcoin’in Yükseliş İçin İhtiyaç Duyduğu Noktayı Belirledi!

Sonrakini Oku

Bakkt CEO’suna Trump Engeli!

Bir Cevap Yazın