Alman Yetkililerden ICO Değerlendirmesi

Alman finansal düzenleyicileri arasında yer alan “Federal Finansal Yönetim Kuruluşu” (BaFin) ICO’lara yönelik çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Kuruluşa göre yeni bir fon toplama yöntemi olarak kullanıcıların karşısına çıkan ICO’ların düzenlenmesi için uluslararası bir çabanın sarf edilmesi gerekiyor.

Almanya merkezli basın kuruluşu Handelsblatt tarafından 28 Ekim Pazar günü yayımlanan habere göre BaFin ICO’lara ilişkin açıklamalarda bulundu. BaFin’in başkanı olarak hizmetlerini sürdüren Felix Hufeld ICO’lar hususunda Alman düzenleyicilerin tavrına da atıfta bulunarak ülkesindeki yatırımcıları uyarıyor.

Felix Hufeld bu konu hakkında şunları kaydetti:

ICO’ların sayısı ve ICO başına toplanan paraların hacmi giderek büyüyor. Ancak yatırımcıların genellikle çok az hakkı bulunuyor. Bu yüzden bireysel yatırımcılara böylesi şeylerden uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

Geçtiğimiz yıl boyunca ICO yatırımı yapan kullanıcıların fonları ayı piyasasını etkileriyle eriyince düzenleyiciler bu konuya daha çok dikkat etmeye başladı. Kullanıcıların bu alana ilgi göstermeleri ve zaman zaman yaptıkları yatırımlardan zarar görmeleri yetkililerin ICO token’lerini inceleme ve düzenleme çalışmalarını büyük ölçüde artırdı.

Almanya geçmişte kripto para düzenlemeleri konusunda küresel bir yaklaşımın benimsenmesi gerektiğini savunmuştu. Hufeld’in ifadeleri de ülkenin konuya geçmişte yaptığı yaklaşımla aynı doğrultuda. Hufeld şunları belirtiyor:

Şimdiye dek belirli bir konu hakkında konuştuk: ICO’lar finansal ekonominin standart bir parçası haline gelecek mi gelmeyecek mi? Ancak uzun vadede uluslararası standartların gerektiğinden bahsedebiliriz.

 

Kaynak:  Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Bitcoin 2.0” Ripple’dan ABD’ye Çağrı

Sonrakini Oku

Bloomberg Analistinden Bitcoin Fiyatı Yorumu

Bir Cevap Yazın