Allianz Şirket İçi Para Transferleri İçin Token Geliştiriyor

Sigorta devi Allianz global ortakları arasında kullanmak için bir token çıkarmayı tasarlıyor. Firma bu token sayesinde para dönüştürmeye gerek kalmadan uluslararası işlemler yapacak.

Allianz token bir Blockchain startup’ı Adjoint tarafından geliştiriliyor. Adjoint projeye dair detayları henüz açıklamadı. Ancak Allianz’ın Blockchain uzmanı Oliver Volk token’in yapım aşamasından olduğunu onayladı:

‘’Evet, Allianz token çıkarmayı planlıyoruz. Böylece para dönüşümlerinde kolaylık sağlanacak. Ancak yapılacak çok iş var ve henüz düzenlemelerle nasıl baş ederiz bilmiyorum. Allianz token FX kısıtlamalarından kurtulmak için bize yardım edecek. Özellikle ana merkezimizde kabul edilmeyen paraların tekrar dönüştürülmesini kolaylaştıracak. Artık bankacılık sistemine daha az güven duyulmasını doğal karşılıyorum. Allianz token sayesinde komisyonlara ödediğimiz miktar yüksek oranda düşecek.’’

Allianz Avrupa gelişim programları sorumlusu Alan Cabello token fikrinin daha önce iade işlemlerinde kullanılmak üzere ortaya çıktığını, ardından değişerek Allianz token’e karar verildiğini belirtti. Cabello şunları söyledi:

‘’Aslında amaç parayı yasal şekilde dünyanın bir ucundan diğer ucuna aktarmak. Düzenlemeler ve ülkelerin engelleri dolayısıyla bu iş oldukça zaman alabiliyor. Banka transferleri 2 ya da 3 gün sürüyor. Her adımda işlem görmesi ve kaydedilmesi ayrıca bir iş yükü yaratıyor. Bu problem oldukça yaygın, bütün büyük sektörlerdeki dev firmalar para transferleri konusunda fazlaca efor sarfediyor.’’

Volk Allianz ve bir şirket arasındaki para transferine dair e-posta yazışmasının iki bin e-postadan fazla olduğunu ifade etti. Cabello Allianz müşterilerinin genellikle paralarının nerede olduğunu sordukları belirtti ve Allianz token’lerinin bu soruları cevaplamayı kolaylaştıracağını ileri sürdü. Cabello Blockchain üzerinde dolara dayanan bir token’in kripto para sayılamayacağının altını çizdi.

 

Kaynak: Cointuk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Proofstack; Rus Parlamentosu ve Patent Ofisinde Blockchain Sunumu Yaptı

Sonrakini Oku

Bu Oyun Bitcoin’i 28 Yıl Önce Tahmin Etti!

Bir Cevap Yazın