Allaire: Çin’in Kripto Parası Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir!

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Çin’in kendi kripto para birimini geliştirmesinin, Çin Yuan‘ını dünya çapında önemli bir küresel rezerv para birimi yapabileceğini düşünmekte.

CNBC’nin Squawk Box isimli programına konuşan Allaire, bir merkez bankasının kendi dijital para birimini geliştirmesinin avantajlarına değindi ve bunun dünya çapında söz konusu ülkenin itibari parasını öne çıkartmak için eşsiz bir fırsat olduğunu ifade etti.

”Ben Çin’in kendi kripto para birimini geliştirmesinin birkaç hedefi gerçekleştireceğine inanıyorum. Ancak yine de buradaki en büyük fırsatın Çin Yuanı’nın küresel çapta bilinirliği kavuşacak olması da bilinen bir gerçek.”

Libra Karşılaştırması

Allaire’in düşüncesine göre Çin merkez bankası destekli dijital varlıklar konusunda diğer ülkelerin oldukça ötesinde bir duruş sergiliyor ve bunu yakında diğer kripto para birimleri için de sergileyebilir.  Çinli yetkililer geçtiğimiz haftalarda yaptıkları açıklamada söz konusu dijital paranın Facebook’un Libra’sına benzediğini itiraf etseler de, bundan çok daha iyi olduğunu da vurgulamışlardı.

Bunun yanı sıra ilgili dijital varlığın sadece belirli bankalar arasında dolaşıma sokulacağı ve bireysel kullanıma açılmayacağı da gelen haberler arasında yer almakta.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Ağına Tether’den Kötü Haber!

Sonrakini Oku

Altcoin’lerin Düşüşü Artacak Mı?

Bir Cevap Yazın