Akon, Bitcoin’in USD’den Daha İyi Olduğunu Düşünüyor

Cointelegraph’ın haberine göre, Grammy ödüllü müzik sanatçısı Akon yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in gerçek bir değer taşımadığı yönünde açıklamalar yapanları eleştirdi.

10 Eylül’de yayınlanan bir radyo röportajında Akon, geleneksel para birimlerinin değer taşıma konusunda çok daha kötü olduğunu dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Doları destekleyen hiçbir şey yok. Amerika’nın doları destekleyen doğal kaynakları yok. Amerika’nın sahip olduğu tek şey ordu.

Kripto Paraların Değeri

Tanındık bir Rap sanatçısı olan Akon, Bitcoin ve kripto paraların merkezsizliğini ve değerini destekleyen Blockchain temelli mekanizmalar hakkında da olumlu açıklamalar yaptı.

Akon’a göre ulusal geleneksel para birimleri uzun zamandır herhangi bir fiziki emtia ya da doğal kaynak tarafından desteklenmiyor. Yapılan açıklamalara göre Amerikan doları da yalnızca hükümet ve ordu tarafından destekleniyor.

Bunun yanında Akon, insanlar kendileri bir değer verdikleri için kripto para birimlerinin yükselişe geçtiğini dile getirdi.

Rapçi bu yorumlarını, bir Pan Afrika dijital para biriminin geleneksel para birimlerinin yerini alması amacıyla Aikon adlı kendi kripto para birimi ile ilgili attığı adımdan hemen sonra yaptı.

Daha önce yapılan açıklamalara göre Akon ilk kez, kripto paraların Afrika vatandaşlarını güçlendirebileceği ve kıtanın para sistemine güvenini geri getirebileceğini savunarak bir Senegalli akıllı şehir projesi bağlamında girişimlerde bulunduğunu belirtmişti.

Satoshi’ye Barış Ödülü

Bunun yanında Akon’un, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i icat ettiği için Satoshi Nakamoto’nun Nobel Barış Ödülünü alması gerektiğini savunan Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano’ya da katıldığı görülüyor.

Pompliano, Bitcoin sayesinde nihayet “hiç kimsenin şiddete maruz kalmadan küresel rezerv statüsü alabilen bir para birimine sahip” olduğunu ifade etmişti.

Akon’un aynı sıra hem sanat hem spor dünyasından birçok isim kripto paraları destekliyor ve kullanıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Domino’s Pizza 110.000 Dolar Değerinde Bitcoin Dağıtıyor!

Sonrakini Oku

ABD’li Yetkili: Libra Piyasaya Çıkmadan Önce Bunları Yapmalı!

Bir Cevap Yazın