Airdop Yaklaşıyor: Uzmanlardan Kritik Binance ve LUNA 2 Uyarısı!

Terra (LUNA) ekosistemindeki yeni girişimler ve projeler, hız kesmeden devam ediyor. Ancak önde gelen analistler yatırımcıları daha büyük risklere karşı uyarıyor.

LUNA 2, Hayal Kırıklığı Yarattı

Terra ekibi, LUNA ve UST çöküşünün ardından ekosistemi yeniden canlandırmak için çözümler arıyor. Terra, 27 Mayıs’ta ”yeniden doğuş” planlarının bir aşaması olarak yepyeni bir Blockchain ve LUNA tokenini hayata geçirdi. Kripto para borsası Binance, mevcut Terra ağını Terra Classic ağı olarak yeniden adlandıracağını ve Terra ağı airdrop’unu destekleyeceğini açıklamıştı. Borsa ayrıca, ”Terra Classic ağındaki LUNA ve UST tokenleri, bu duyuruda bundan böyle LUNA (eski) ve UST (eski) olarak anılacak” ifadesini kullandı. LUNA 2, airdrop’lar başladığından beri büyük oranda ivme kaybetti. LUNA 2, 28 Mayıs’ta %78’lik düşüşle 4,08 dolara çakılmadan önce neredeyse 19 dolara ulaştı. Altcoin, Pazartesi sabahı Asya işlem seansı sırasında biraz toparlanarak 6 doların üzerine çıktı. Ancak, genel duruma bakıldığında LUNA 2 birkaç gün içinde yaklaşık %70 değer kaybederek iyi bir izlenim vermedi.
Bu süreçte, tek kazananlar, satışlar hızlanırken işlem ücretlerinden kazanç sağlayan merkezi borsalar oldu. Bu borsalardan biri olan Binance, kendi airdrop’unu hazırladığı için kısa vadeli LUNA fiyatları üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilir. Dünyanın en büyük borsası Binance, LUNA ve UST Classic sahipleri için airdrop’unu henüz başlatmadı, ancak başlattığında, Terra araştırmacısı ve uzmanı “Terra Watcher”a göre satışlar hızlanabilir. Binance, hafta sonu yapılan bir duyuruya göre 31 Mayıs Salı günü  airdrop’a başlayacak. Ayrıca Terra 2.0’ı,yüksek riskli ve yüksek volatiliteye sahip tokenlerin alınıp satılabileceği özel bir platform olan ‘İnovasyon Alanında’ listeleyecek.
 

Analist Lark Davis, Teyit Etti

Terra Watcher, Salı günü kullanıcılara sunulacak olan 15.7 milyon  LUNA nedeniyle için Binance’in piyasaları hareket ettirebileceğini söyledi. Uzman ayrıca, Binance kullanıcılarının, borsanın ”Anchor Protocol” aracılığıyla stake etme teklifinde bulunmaları nedeniyle tokenleri satma olasılığının yüksek olduğunu da sözlerine ekledi ve şu açıklamayı yaptı:
 
Birçok kullanıcı, saldırı öncesi anlık görüntüde Binance aracılığıyla Anchor’da UST’ye sahipti. Bu kullanıcıların çoğu hiçbir zaman eski LUNA’ya sahip olmadılar ve yeni LUNA’yı umursamadılar. Evet, satacaklar.
 
 
Piyasasın önde gelen analistlerinden Lark Davis, bu kayıpların bir kısmını telafi etmek için Binance’den aldığı LUNA 2’yi anında satanlardan biri olacağını teyit etti. Airdropların birkaç gün önce başlamasından bu yana fiyatlardaki büyük düşüş,  Twitter’da alay konusu oldu. Binlerce dolar kaybeden yatırımcılar airdrop da dahil süreçten memnun değil. Zaten birçok yatırımcı yeni tokenlerini elinde tutmuyor.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD’li Ünlü Milyarder Bitcoin İddiasını Yineledi: Bu Seviye Mümkün!

Sonrakini Oku

Opensea’de Deprem Etkisi Yaratan Olay!

Bir Cevap Yazın