Adidas, Coinbase İle Ortaklık Kurduğunu Duyurdu!

Kripto para piyasasında bir önemi ortaklığa daha imza atıldı. Alman giyim markası Adidas, Amerika’nın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase ile ortaklık kurdu.

Adidas ile Coinbase Ortaklığı

Alman dev giyim markası Adidas, CoinMarketCap verilerine göre işlem hacmi en yüksek ikinci kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurduğunu Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. Adidas resmi hesabı tweet’inde “Coinbase ile ortak olduk” yazdı. Coinbase resmi hesabı ise ilgili tweet’i alıntıladı ve günaydın anlamına gelen “GM” ifadesini kullanarak “partiye hoşgeldiniz ortak” şeklinde bir cevap verdi. Adidas’ın yakın bir zaman önce The Sandbox ile bir işbirliği yapması ve Coinbase’in NFT alanında birtakım çalışmalar yürüttüğünü duyurması, sosyal medyada söz konusu işbirliğinin NFT’ler üzerine olacağı iddialarının konuşulmasına neden oldu. Ancak ortaklığın kapsamına ilişkin, henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Büyüyen NFT Ekosistemi

Kısa bir süre önce, bir başka dev giyim markası Nike da çeşitli dijital ürünlerini ticari marka haline getirebilmek için başvuruda bulundu. 2019’da şirket, fiziksel ayakkabıların tokenize edilmiş versiyonlarını temsil eden, değiştirilemez tokenleri satmak için bir platform olan “Cryptokicks” için bir patent aldı.

NFT’lerin 2021 yılında artan popülaritesi ile birlikte çok sayıda dev şirket, bu ekosisteme dahil olarak NFT’ler üzerinde çalışmalar yürütmeye başladı. Bu şirketler günden güne, önde gelen kripto para birimi platformları ile çeşitli ortaklıklar kurmaya başladı. Üstelik NFT’ler popülaritesi kurumsal şirketlerle de sınırlı kalmadı. Çok sayıda sanatçı, bireysel olarak ürettiği dijital değerleri NFT’leştirerek kendi sanat eserlerini çeşitli platformlar aracılığıyla da satışa sundu. Doğal olarak NFT pazaryerlerinin işlem hacmi de, her geçen gün artış göstermeye başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Finansal Hizmetler Şirketi, Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Sonrakini Oku

Kripto Para Düzenlemeleri İnovasyonu Nasıl Etkileyecek?

Bir Cevap Yazın