ABD’nin Ulusal Borcu BTC Başına 1 Milyon Doları Geçti

U.S Debt Clock isimli web sitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal borcu 23 trilyon doların üzerine çıktı.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre Amerika’da vatandaş başına düşen borç da 69.724 dolara kadar ulaştı. Bunun gayri safi yurtiçi hasıla borcuna oranı ise yüzde 106,65 olmuş durumda.

Bu açıklamayı 1 Kasım’da Rhtym olarak bilinen bir Twitter kullanıcısı paylaştı. Aynı zamanda Rhtym Amerikan doları ile ilgili her bir borcun Bitcoin almak için bir sebep olduğunu dile getirdi. Başka bir Twitter kullanıcısı ise duruma farklı bir bakış açısı sunarak şu açıklamayı yaptı:

Bu 1 Bitcoin için 1.000.000 dolardan fazla borç demek.

“Geleneksel Paralar Ölecek”

Keiser Report adlı programın ev sahibi olan ve bir Bitcoin girişimcisi olarak tanıdığımız Max Keiser, 1 Kasım’da yayınlanan ve bir teknoloji haberleri kaynağı olan Hackernoon’a verdiği röportajda merkez bankalarının Bitcoin’in başarısına katkıda bulunduğunu dile getirdi.

Örneğin, Federal Rezerv’in son para politikası adımlarının Bitcoin fiyatına etkisi şu şekilde açıklandı:

FED’in son hamlelerinin ardından Bitcoin yaklaşık olarak 3.300 dolar arttı. Küresel Merkez Bankacılığı çökmek üzere. Tüm geleneksel para birimleri ölecek…

Geçtiğimiz günlerde kısa sürede 210 milyar dolarlık para basarak tüm dünyanın tepkisini toplamıştı. Yapılan açıklamalarda bu rakamın Bitcoin’in toplam değerinden bile daha fazla olduğu belirtilmişti. Açıklamalarda FED’in Eylül ortasından 21 Ekim’ kadar 210 milyar dolar para piyasaya sürdüğü açıklandı.

Bunların yanında FED’in karşılıksız para basmaya başlaması insanları altın ve Bitcoin gibi güvenli liman olarak anılan varlıklara yönlendiriyor. İnsanlar kendilerini yaklaşmakta olan finansal krizden korumak için bu varlıklara yöneliyor…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Başka Bir Küreselleşme Dalgasının Başlangıcındayız”

Sonrakini Oku

Hong Kong Kripto Borsalarına Yeni Düzenlemeler Getiriyor

Bir Cevap Yazın