ABD’nin En Büyük Borsasında XRP Müjdesi ve Uyarısı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin özellikle Coinbase tarafından pek sevilmediği biliniyor. Bunun temel nedeni ise Ripple ve XRP’ye karşı açılan dava. XRP yatırımcıları tarafından açılan davada XRP’nin bir menkul kıymet olduğu ilan edilmişti ve süreç hala devam ediyor.

Coinbase, XRP Airdropunu Destekleyecek

Coinbase, uzun yollar karşı geldikten sonra geçtiğimiz yıllarda XRP’yi listeleyerek fiyatta büyük bir artış yarattı. Bu zeytin dalından sonra XRP yatırımcılarının Coinbase ile de ilişkileri düzelttiği görülüyor. Ancak son 1 haftadır Coinbase’in büyük XRP airdropunu destekleyeceğine dair hiçbir gelişme olmaması, yatırımcıları yeniden kızdırmaya başlamıştı.

xrp

XRP yatırımcılarının bekleyişinde sona gelinirken Coinbase kripto para borsası tarafından bugün beklenen açıklama geldi. Coinbase de büyük Spark airdropunu destekleyeceğini ve 12 Aralık tarihinde XRP cüzdanlarının görüntüsünün çekileceğini duyurdu. Bu haber ile XRP fiyatının ciddi bir yükseliş elde etmesi beklenirken Bitcoin’in fiyat hareketleri büyük ihtimalle söz konusu duruma engel oldu.

Bazı Eyaletler İçin XRP Uyarısı

Coinbase tarafından yapılan açıklamada XRP airdropunun destekleneceği belirtilse de bunun bazı eyaletler için geçerli olmayabileceği vurgulandı. Şu an için Coinbase’in hangi ABD eyaletlerindeki yatırımcılar için airdropu desteklemeyeceği bilinmiyor. Bunun temel sebebi de ABD’de devam eden XRP davası ve bazı eyaletlerin farklı menkul kıymet yasalarına sahip olması şeklinde biliniyor.

Ancak yine de Coinbase’in XRP yatırımcıları için olan FLR token airdropunu destekleyecek olması da büyük bir haber. Son günlerde Coinbase kripto para borsasına milyonlarca dolar değerinde XRP gönderildiği görülmüştü ve bu transferlerin arkasındaki sebep de airdrop olabilir. Yatırımcılara borsadaki fonlarına göre 1:1 oranında FLR yani Spark tokenleri verilecek.

XRP Yatırımcılarının Sayısı Artıyor

Yüklü XRP transferlerinin sebebi tamamen satış olarak düşünülse de şu an Coinbase’in XRP airdropunu destekleyeceği haberi aslında bazı kişilerin haberi önceden almış olabileceğini gösteriyor. XRP airdropu aslında XRP yatırımcılarının sayısında da önemli bir artış olmasını sağladı. XRP ağındaki cüzdanların sayısı yakın zamanda 60 milyonun üzerine kadar çıktı ve airdrop gerçekleştirilene kadar da çıkmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bunun fiyatı nasıl etkileyeceğini ise zaman gösterecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple Beklenen Satışı Gerçekleştirdi. XRP Fiyatı Etkilenir Mi?

Sonrakini Oku

Bir Borsanın Kurucusu Daha Gözaltında, Para Çekme İşlemler Durduruldu

Bir Cevap Yazın