ABD’li Ünlü Milyarder Bitcoin İddiasını Yineledi: Bu Seviye Mümkün!

Jeopolitik gerilimler ve yüksek enflasyon, bu yıl hisse senetleri ve kripto para piyasası için adeta kabusa dönüştü. Ancak, Bitcoin (BTC) fiyatına dair iyimserlik henüz ortadan kalkmış değil.

Tim Draper, Bu Faktöre Dikkat Çekti

Amerikalı yatırımcı Tim Draper, Bitcoin fiyatının sonunda 250.000 dolara ulaşacağına hala inanıyor. Ünlü isim, popüler analist Scott Melker ile yakın tarihli bir röportajda, daha fazla kadının Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayacağını tahmin ediyor. Bu gelişme, kripto para biriminin kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişletecek. Güncel istatistiklere dikkat çeken Draper, kripto palaların küresel çapta benimsenmesi ve daha fazla kadının Bitcoin kullanmaya başlaması ile birlikte BTC fiyatının da zamanla ivme kazanacağını iddia ediyor. ABD’de sermayenin yaklaşık %51’inin kadınlar tarafından kontrol edildiği göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatını önemli ölçüde yükseltebileceklerini tahmin etmek zor değil.

Ünlü risk sermayedarlarına göre, perakende yatırımcıları, banka tarafından verilen kredi kartları yerine Bitcoin’i kullanarak %2 tasarruf edebileceklerinin henüz farkında değiller. Draper,  daha fazla farkındalık ve finansal eğitim ile Bitcoin gibi eşsiz bir ekosistemin zirveye ulaşabileceğini vurguladı. Draper, defalarca Bitcoin fiyatının 2023’ün başlarında 250.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. 2020’de Skype ve Hotmail’in erken yatırımcılarından biri olan Draper, başkan seçilirse Bitcoin’i ABD’de resmi para birimi yapacağını söylemişti.2014 yılında Draper, ABD Marshals Servisi tarafından yürütülen bir müzayedede 30.000 Bitcoin satın aldı. O zamanlar, Bitcoin’in 2018 yılına kadar 10.000 dolara ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti.
 

JPMorgan, Bitcoin İçin Adil Fiyatı Belirledi

Önde gelen uzmanlara göre, lider kripto para biriminin hala 30.000 dolar seviyesini geçemediği göz önüne alındığında, 250.000 dolarlık tahmin gerçekçi durmuyor.  Ancak, ABD bankacılı devi JPMorgan ise yaptığı açıklamada Bitcoin‘in şu anda değerinin altında olduğunu belirtti. JPMorgan’ın araştırma ekibi, BTC’nin adil fiyatının şu anda 38.000 dolar olduğunu tahmin ediyor. Amerika’nın en büyük bankası, kripto para birimlerini gayrimenkulün yerine tercih edilen alternatif varlık olarak kabul etti.
 
Kripto para piyasasındaki karamsarlık devam ederken, iyimser sesler de yükselmeye devam ediyor. Ekonomist ve bir yatırım uzmanı olan Yves Lamoureux piyasadaki kripto kışının son evresinin yaşandığını iddia etti. MarketWatch ile 26 Mayıs’ta yaptığı bir röportajda ünlü yönetici, düzeltmenin sona ermesiyle Bitcoin’in boğa koşusuna başlayacağını ve 2023’ün sonunda 100.000 dolara ulaşacağını vurguladı.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Bir Kez Daha Doğrulandı: Kripto Paralarda %1500’lük Büyüme!

Sonrakini Oku

Airdop Yaklaşıyor: Uzmanlardan Kritik Binance ve LUNA 2 Uyarısı!

Bir Cevap Yazın