ABD’li Senatör, Yasa Tasarısı Hazırlığında Sona Gelindiğini Duyurdu: Kripto Regülasyonlarında Son Durum!

ABD’li Senatör Cynthia Lummis, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın hükümetin kripto para birimleri konusundaki tutumunu ele alan bir yürütme kararı imzalamasının hemen ardından, dijital varlıkların finansal sisteme entegre edilmesinde önemli rol oynayacağını düşündüğü bir yasa tasarısı hazırladığını duyurdu.

ABD’li Senatör’den Yasa Tasarısı Hazırlığı

ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para birimleri düzenlemelerine ana hatlarıyla yön çizecek bir yürütme emrini imzalamasının hemen ardından, ABD’li Senatör Cynthia Lummis’ten yeni bir açıklama geldi. Sıkı bir Bitcoin savunucusu olduğu bilinen Lummis, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile dijital varlıkların finansal sisteme entegre edilmesinde önemli bir rol oynayacağını düşündüğü yasa tasarısında hazırlığın son aşamasına gelindiğini duyurdu. Lummis, Senato’daki bazı kripto savunucuları ile işbirliğinde olduğunu ve yakın bir zaman içerisinde konuya ilişkin resmi bir açıklama yapacağını ifade etti.

ABD’li Senatör, Güncel Gelişmeleri Değerlendirdi

Yasal düzenlemelerde yaşanan güncel gelişmeleri de değerlendiren Lummis, dijital varlık kullanıcılarının çoğunun, ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan yürütme emri ile finansal sistemin daha iyi bir hale getirilmesinin amaçlandığını gözden kaçırdığını savundu.

Resmi Twitter hesabından yasa tasarısı hazırlıklarını tamamlandığını duyuran Lummis, son dönemlerde sıkça gündeme gelen merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) ilişkin fikirlerini de paylaştı. Lummis, bir merkez bankası dijital para birimine gerçekten ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunda henüz ikna olmadığını ve bu alanda yürütülen çalışmaları takip etmeye devam ederek konuya ilişkin fikirlerini açıklayacağını da ifadelerine ekledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Altcoinler Yükselecek Mi? Enflasyon ve Faiz Verileri Işığında Kripto Paralar!

Sonrakini Oku

Web2’den Web3’e Evrilen Dünyada Teknoloji Devinden Bu Projeye Destek!

Bir Cevap Yazın