ABD’li Kongre Üyesinden Büyük Anket: Bitcoin Mi Altın Mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 ve 2019 yıllarında inanılmaz bir yükseliş yakalasa da, devamında gelen düşüş birçok kripto para yatırımcısını Bitcoin’e yatırım yapıp yapmama konusunda ciddi anlamda endişelendirdi ve düşündürdü. Uzmanların bir kısmı Bitcoin’in güvenli bir liman olduğunu ve ekonomik kriz anlarında yatırım yapılabilecek kaynakların başında geldiğini belirtse de, diğer kısım bu konuda hemfikir değil.

Bitcoin Yine Galip

ABD’li eski Teksas Kongre Üyesi  Ron Paul, resmi Twitter hesabından bu konu hakkında bir anket yaptı. Paul katılımcılara ”10.000 dolarınız olsa ve buna 10 yıl boyunca hiç dokunamayacak olsanız bunu hangi varlığa yatırarak değerlendirirdiniz” sorusunu yöneltti. Anket seçenekleri arasında 10 yıllık ABD devlet tahvili, Amerikan Doları, Bitcoin ve altın yer alırken, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle lider BTC gibi gözükmekte.

Bitcoin an itibariyle 67.554 katılımcının yüzde 58’inin oyunu almış durumda ve altın yüzde 33, ABD Doları yüzde 2, 10 yıllık devlet tahvili ise yüzde 7 oy alabildi. Ron Paul bundan iki gün önce ise ilk Bitcoin’ini aldığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

AB, Eurocoin Çalışmalarına Mı Başlıyor?

Sonrakini Oku

“Başka Bir Küreselleşme Dalgasının Başlangıcındayız”

Bir Cevap Yazın